Wpis z mikrobloga

zrobię tego one faitha czy za wolno nawracam? mam pięciu misjonarzy, missionary strentgh 14,5%, dodatkowo na terenach tymura mam dużego wasala irak, który mi też nawraca. kolonizatorzy katole.
według ledgera mam 1446 prowincji katolickich i 1826 innych religii, zostało mi 120 lat gry więc musiałbym średnio 15-16 prowincji rocznie nawracać, a raczej z tym będzie problem bo obecnie w indiach nawracanie jednej prowincji zajmuje mi 10 miesięcy, więc średnią roczną mam 6 prowincji. jacyś op wasale do nawracania w rejonie chin oraz azji płd. wsch.? ewentualnie inne rady przyjmę
wc zrobiłem kiedyś, więc jak na one faitha jest już za późno to możecie napisać to nie zmarnuję kilkunastu godzin
#eu4
Pobierz
źródło: comment_1625274336xJTO3LQ2jyQwfD1vksCfOq.jpg
  • 8
@Prince69 ja tam samo zrobiłem wc kiedyś bez one faith, teraz zacząłem oiratem i mam pół świata ale przy 2 misjonarzach mogę pomarzyć, jednak sunni jest op do one faith i musze kebabem to zrobić
ps w azji sa cuda które daja misjonarzy ale religia musi należeć do dharmicznych
@Maszyna_inteligentna: deva od razu po podbiciu zmniejszam przez tą nową mechanikę, nie dodam kultury do akceptowalnej jak nie mam full core'ów
@Kaiborr: no właśnie wc zrobiłem już kiedyś też bez one faitha, a teraz próbuję one faitha. o kebabie też myślałem, żeby zacząć ale tutaj byłby problem z kolonizatorami, rejony tc bym sobie nawrócił przez tą op mechanikę do nawracania całych trade nodów.

no nic spróbuję jeszcze trochę pograć, ale
@Prince69: no właśnie regiony kolonialne łatwo podbić od państw ze starego świata a nawracać je samemu, resztę świata można z trade company nawracać ( ͡° ͜ʖ ͡°) jutro chyba zacznę zabawę kebabem, co prawda mam prawie 2k godzin a kebabem nigdy nie grałem bo nie lubię państw zbyt mocnych na start
@Prince69: w plikach gry możesz ogarnąć wasali, którzy biorą religious idee, generalnie jak dasz wasalowi sporo subsides to będzie nawracał i bez tych idei. Masz mało misjonarzy, możesz mieć 7 jako katolik na 1.31. Generalnie to podejście jest jeszcze do zrobienia, ale będzie bardzo ciezko