Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #programowanie
jakie są proste algorytmy, na które osoba początkująca jest w stanie sama wpaść?
Ucze dalej znajomego, i pokazałbym mu kilka rzeczy z leetcode/codewars, ale chcę też mu pokazać rzeczy których tam nie ma.
Przykładowo niech napisze sam selection sorta, albo inne takie pierdoły.
Albo jakieś przydatne operacje na bitach
Coś w tym stylu.

znajomy pisze w #csharp jakby to miało duże znaczenie
  • 29
@RedveKoronny: może implementowanie znanych już algorytmów z matematyki, na przykład znajdywanie NWW i NWD przy użyciu rozkładu liczby na czynniki, jakieś proste operacjne na macierzach typu suma, iloczyn macierzy, transponowanie, z trudniejszych to moze byc np liczenie wyznacznikow macierzy 4x4 lub wiekszych, algorytmy do wyszukiwania liczb pierwszych np sito Eratostenesa. Jak coś trudniejszego to np DFS albo BFS dla macierzy odleglosci
@RedveKoronny: jak takie super podstawy podstaw to może sortowanie bąbelkowe? To są w sume tylko pętle, porównanie i zmiany wartosci. Jak mu wytlumaczysz na czym polega sortowanie to sam to powinien napisac ¯\_(ツ)_/¯
A z takich przydatnych w csharpie to go może linq naucz. Jakieś łączenie 2 list jak chcesz left join na przykład. To się przydaje
@pwn3r: narazie mu dałem fizz buzz do napisania. I nawet z tym mu nie idzie.
jego kod to dosłownie:
int i=1;
int a=i%15
if(i%15==)
{
}

bez pętli, chyba chce to 100 razy ręcznie wywołać xD
ale nic nie mowie, ma to napisac sam. Potem mu pokaze selection i bubble sorta, i jakies proste operacje binarne, np. zamiane binarnego na hexadecymalny
@pwn3r: on pisze w c# od #!$%@? roku jak nie 1,5
Uczyłem go na poczatku, ale stwierdziłem że to nie na moje siły. Teraz jak mam troche wolnego to do tego wracam.
Napisał fizzbuzz w 30 minut, ale teraz mu dałem żeby dodał implementacje fuzz dla liczb podzielnych przez 7