Wpis z mikrobloga

@Xtreme2007: Przecież wiadomo że nie jest za darmo. Wszystko kosztuje tyle tylko że ty nie płacisz bezpośrednio ze swojej kieszeni.
Wolę już taki system niż to co jest w Kambodży gdzie nie mając pieniędzy nie masz szans na leczenie.
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: ależ gościu pieprzysz głupoty, chyba zapomniałeś dodać, że gdybyś miał taki wypadek w PL poszedłbyś na L4 jako pracownik na 6 miesięcy + 1 rok świadczenia rehabilitacyjnego czyli generalnie ZUS zwraca z nawiązką twój 5 letni wkład, bo chyba zdajesz sobie sprawę że zabiegi medyczne i operacje są wszędzie mega drogie. Pamiętaj też że jeśli jesteś pracownikiem wPL to prawdopodobnie opłacasz sobie np PZU grupowe, a za taki poważny wypadek
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: ale co ma kolego cały ZUS do ubezpieczenia zdrowotnego?
W przypadku osób jak ty, które płacą duże składki rzeczywiście lepiej byłoby się ubepieczać samemu niż składać się na resztę społeczeństwa. Natomiast jeżeli kraj jest bogaty, składki na NFZ są wysokie(nie tak jak w Polsce) i system działa dobrzej jak np. w Holandii to dla większości społeczeństwa tego typu system komercyjno-publiczne są korzystne.
  • Odpowiedz
@dizel81 Przeciez w Kambodzy tez masz publiczna sluzbe zdrowia jak w Polsce. Wiadomo, ze gorszy level bo biedny kraj ale za 100$/m mozna kupic spoko ubezp prywatne co pokrywa pewnie kilkaset k $. Chlop po prostu nie mial ani teego, ani tego wiec musi placic z wlasnej kieszeni. W Polsce tezby musial zaplacic.
  • Odpowiedz
@livegoal: No to nie wiem po co Gapcio płaci za wizytę u lekarza od ciśnienia po 100 dolców, jakby mógł się ubezpieczyć i mieć to za darmo.
Nie twierdzę że tak nie jest, bo sam Adam o tym coś mówił tylko że jak oni tam po 200 dolców zarabiają to kto wyda 100 na ubezpieczenie.
  • Odpowiedz
@dizel81: POza tym ubez. komercyjne też ci pokrywają tylko jakąś kwotę, czy za 100$ w Kambodży ubezpieczysz się na koszty związane z długotrwałym leczeniem poważnych chorób? Smiem wątpić, dwa tak jak piszesz większości Kmerów nie stać na to 100$
  • Odpowiedz
@dizel81 Przecietny Kambodzanin ma po prostu to swoje rzadowe ubezp i tyle. Gapcio jakby pracowal legalnie i placil skladki to tez by mial. A kazdy kto zarabia wiecej to sobie dokupuje jakas Bupe za ~100-200$ na miesiac i tyle. A Gapcio stwierdzil, ze nie bedzie chorowal i nie ma zadnego, ot cala filozofia.
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: Nie chce mi sie wierzyć że typ pojechał pracować do azjatyckiego kraju trzeciego świata pełnego dzikusów, i nie miał żadnych ubezpieczeń, i jeszcze zdziwiony bo dostał rachunek! No to chyba kolejny machajowy fantasta idealista. Ludzie wyjeżdżając na Słowację w góry biorą czasowe ubezpieczenia od wypadków. Chust jade w kambo na pełnej wyjebce hah ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: Następny cebulobiznesmen ile on to nie zapłacił ZUSu a rozmowa jest o zdrowotnym.

Czasami cebulobiznesmenie lepiej jest milczeć i być uznanym za głupca, niż coś powiedzieć i rozwiać wszystkie wątpliwości.
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: ja pewnie zapłaciłam podobnie, a się zarejestrowałam na koncie zusu i sprawdziłam ile pobrałam z systemu - było to 300 zł przez dziesięć lat, plus ostatnio za operację 3000. Czyli 3300 przez dziesięć lat (bo leczę się zawsze prywatnie), a wplacilam pewnie z 90k....
  • Odpowiedz
@livegoal: jednak ma
In addition to the NSSF contribution payment for occupational risks, the employer is also required to contribute, collect, and remit the contribution for healthcare to the NSSF on a monthly basis. The healthcare contribution is required from both employers and employees at 1.3% (each) of the monthly average wage of employees. However, from 1 January 2018, the obligation to pay the contribution of healthcare as stated in the
  • Odpowiedz