Wpis z mikrobloga

Pochwalcie się jakie macie wagi kuchenne. Najlepiej kupowane ostatnimi czasami z allegro. Szukam czegoś dla siebie bo ostatnia co miałem wyziąneła ducha. Czemu się o to pytam? Bo #!$%@? mnie, że coraz częściej wagi zamiast od razu pokazywać wynik to muszą myśleć nad tym pół godziny. Lejesz ciurkiem coś do pojemnika na wadze a ona co 2-3 sekundy odświeża wynik.

Oczywiście nikt nie napisze w opisie produktu, że sprzedaje tak #!$%@? urządzenie więc liczę, że ktoś mnie tutaj przestrzeże przed zakupem czegoś takiego albo napisze, które wagi pod tym względem są spoko.

#dieta #gotujzwykopem #mikrokoksy #pytanie
  • 14
@Catmmando: https://www.ceneo.pl/8449100
Taką mam już z 5-6 lat. Nie ma szans, żeby ci pokazała od razu wynik. Tzn. lejesz ciurkiem i w miarę szybko się wynik zmienia ale na koniec jeszcze ci doważa kilka sekund i może wynik się różnić o 20-30g od ostatniego wskazania.

Jak chcesz mieć wynik od razu to kup sobie wagę mechaniczną nie elektroniczną ale tam też musisz zaczekać aż wskazówka przestanie drgać.
@winterhater: również ją polecam. Swoją używałem ok. 10 lat, aż się przycisk wyrobił i teraz kupiłem identyczną. Polecam ogólnie wagi z guzikami, gdyż działają niezawodnie. Moi rodzice mają wagę z panelem dotykowym i często dopiero kilkukrotne naciśnięcie daje zamierzony efekt (tarowanie, włączenie), co jest irytujące.
@Catmmando: Dla mnie jeszcze ważniejsze było, żeby waga nie wyłączała się zbyt szybko, bo strasznie irytowało, gdy w trakcie robienia przepisu i pilnowania garów tarowało. Polecam iść do marketu i sprawdzić osobiście to co mają na wystawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)