Wpis z mikrobloga

  • 0
Dzień dobry :)
Szukamy celu na urlop, a jest to o tyle trudniejsze niż zwykle, bo żonka w ciąży. 5 miesiąc, na szczęście wszystko przebiega wzorowo, żadnych komplikacji, regularne wizyty u gin. - także przed samym wyjazdem. No ale do rzeczy:

Lubimy góry, ale ze względu na maleństwo w brzuchu musimy poszukać prostszych szlaków. Celujemy w Pieniny.

Czy ktoś zna jakieś szlaki w Pieninachna na ok. 3 godz.? Mogą być inne kombinacje np. 2 godziny -> schronisko -> powrót.

Wiem, że w Tatrach jest nawet kilka mniejszych gór, które bez większego ryzyka można zdobyć w ciąży. Natomiast o Pieninach takich informacji nie znalazłem.

#podroze #podrozujzwykopem #gory #ciaza #malopolska #gory #pieniny
  • 11
  • Odpowiedz
@BaZyL4: 5 miesiąc to wysoko jak na gorolazenie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie będzie jej ciężko? Góry to jednak podejścia i spory wysiłek, zwłaszcza latem gdy jest goraco. Pieniny to raczej duże podejścia, bo to strome góry. W Tatrach mogłabym polecić doliny np. Kościeliska do Smerczynskiego Stawu, Strązynska, wodospady, Dolina Małej Łąki. Fajnie jest też w Karkonoszach - wyprawy do wodospadów.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ciemnienie no właśnie pisząc o górach liczyłem bardziej na doliny i ewentualnie jakieś punkty widokowe, choć akurat w Tatrach jest kilka mniejszych górek do przemyślenia, w każdym razie z tymi górami to raczej bardziej jako określenie regionu niż konkretnie zdobywanie szczytów :)
  • Odpowiedz
@BaZyL4: Beskid sądecki i jako baza wypadowa Szczawnica/Jaworki żeby i na bardziej spiczaste Pieniny popatrzeć. Smigalam po Pieninach do miesiąca przed porodem i dawałam radę bez problemu pod warunkiem ze nie było upałów.
  • Odpowiedz
@BaZyL4: na Dolnym Śląsku proponuję zainteresować się szlakiem wygasłych wulkanów. Można spokojnie sikać w krzakach, bo nie ma zbyt wielkiego oblężenia. Auto to mus żeby podjechać z lokacji do lokacji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Katzenfutter ciekawa propozycja, kolejki o nie za dużej różnicy wysokości jak najbardziej :)

Na razie zatrzymała nas pogoda. Przyszły tydzień zapowiada się deszczowo, mamy nadzieję, że jednak coś się odmieni
  • Odpowiedz