Wpis z mikrobloga

System handlu między graczami który wymaga, żeby kupiec i sprzedający byli online i dogadali sie, jest absurdalny. Teraz jeszcze bardziej zauważyłem jak debilny jest w momencie gdy jacyś idioci wystawiają na sprzedaż jakiś przedmiot za cene nieadekwatnie niską i po prostu rozjeżdżają sens statystyk handlu gdyż do finalnej sprzedaży po prostu nie dochodzi xDDD Nie wiem czy ci ludzie specjalnie manipulują rynkiem, żeby #!$%@?ć innych czy o co chodzi. To tak jakbym ja wystawił mirror of kalandra za 1 chaoska i nie odpisywał nikomu
#pathofexile
  • 12
@siadatajta:

To manipulowaniem rynkiem - teraz to i tak już po tej lidze w którą i tak już mało kto gra ale na początku ligi ten mechanizm też jest stosowany (a w zasadzie cały czas) - dzięki temu zawsze kupuję dużo taniej, oczywiście to wymaga ciągłego siedzenia
w "sklepie" i ściągnięcie oferty z rynku przed ustawiającymi ten rynek.

Handel jest krytykowany przez chyba wszystkich od lat a GGG ma to w
@siadatajta: @koozkie: pamietam jak zaczynajac gre kiedyś przez to sprzedałem za 1 chaos amulet of chayula, który chodzil wtedy 10-15 chaosów
trade macro wyswietlalo 10 pierwszych ofert, dalsze sprawdzilem dopiero pozniej jak zaczal sie spam
na szczescie nie tak duzo stracilem a od tego momentu juz sie nauczylem jak dziala handel w tej grze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wyobrażacie sobie handel bez rozwiązań od community? przegladasz
@siadatajta: Przecież jakby wprowadzili auction house, to by się skończyło price fixing, no i boty, które wymieniają currency odeszłyby w niepamięć, bo zwykły gracz mógłby wystawić ofertę i różnica pomiędzy kupnem i sprzedażą byłaby dość niska. I tak pewnie znajdą się osoby co będą przez to ból dupić, że boty będą skupywać itemy i staną się droższe !11!!
@Cenwargh:

Wydaje mi się, że "te stronki" chodzą w dwóch prędkościach
1. to co się pojawia,
2. to co znika z ofert

i to też jeszcze nie jest stałe, niemniej każdy na początku ligi może sobie spokojnie kupić coś dużo taniej, bo zawsze znajdzie się ktoś mniej zorientowany i zasugeruje się ustawioną ceną - ja w każdym razie co ligę tak
kompletuję gear, chociaż nie biorę udziału w "psuciu" rynku ale
@Xollorenidbla:

Nie wprowadzą AH a to z tej prostej przyczyny, że dostęp do handlu miałby każdy i mam na myśli handel w pełnym tego słowa znaczeniu - teraz jak chcesz bawić się w handel a zwłaszcza w sprzedaż na większą skalę
to bez obkupienia się w stashe nie będzie to możliwe, bo gdzieś te oferowane itemy musisz trzymać.
Gdyby był AH, to nie byłoby tego problemu ale wtedy GGG straciłby kasę
@KittySlayer: AH nie byłby problemem, bo można zrobić tak, że itemy wystawiasz jak do tej pory, czyli w stashu, kto ma premium stash taby, to wystawia itemy i pojawiałby się one w AH. Problemem tutaj jest mentalność chrisa, który myśli, że w ten sposób ludzie będą się poznawać itp. a AH tylko to zepsuje.
@diogene:

Chinole byli nieustępliwi i warunkiem wejścia PoE na rynek chiński było
wprowadzenie właśnie AH i GGG nie miało nic do gadania.
A rynek chiński jest zbyt duży aby na nim nie być - przypominam że w Chinach mieszka tyle ludzi (trochę mniej) jak w Europie i dwóch amerykach razem wziętych (tak mniej więcej - Chiny 1.4 mld, Europa 700 zaś ameryki 400 oraz 500 milionów), to o czym tutaj gadać.