Wpis z mikrobloga

@jaunas: Ty, ja i wiekszosc (mam nadzieje) to wie ale jakby abstrakcyjne cos nie bylo zawsze znajdzie sie ktos kto w to uwierzy, a nastepnie ktos uzyje tego jako skrajnie anegdotyczny przyklad i sprobuje generalizowac cala grupe osob na bazie takiej osoby i zazwyczaj dorzuci jeszcze cos od siebie, a pozniej glowna z plomieniem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Greg36: jeśli urodził się z penisem, ma chromosomy XY, to jaki jest problem z tym, żeby go nazywać/traktować jako mężczyznę? To on działa wbrew biologicznym faktom. Ma problemy psychiczne.
  • Odpowiedz
To on działa wbrew biologicznym faktom.


@virgola: Nie zdajesz sobie sprawy jakie idiotyzmy wygadujesz. Biologicznym faktem też jest też to że ktoś ma w wyniku wad genetycznych cukrzycę albo białaczkę.

Jeśli z takimi zmianami się urodził, to jaki jest sens w tym żeby mu pomagać? Podawanie insuliny czy przeszczep szpiku to działanie wbrew biologicznym faktom.

  • Odpowiedz
@Greg36: posiadanie chromosomów XY nie jest wadą biologiczną.
I nie można zmienić płci. Można co najwyżej przeprowadzić korektę zewnętrznych cech płciowych oraz podawać hormony. Ale chromosomów nie zmienisz.
  • Odpowiedz
Ja #!$%@? xd wszyscy oprócz pierwszego użytkownika co skomentował powinniście się do uczyć i poznać lepiej świat, a nie brać wszystko na chłopski rozum bo się ośmieszacie
  • Odpowiedz
Prawaki nie odróżniają sex od gender epizod 2137 sezon #!$%@?


@RandomowyMetal: Płeć to sex. Gender sobie nazywajcie jak chcecie, ale nie płcią xDDD

No a posłanka Lewicy przecież niedawno i tak udowadniała, że BIOLOGICZNY mężczyzna może rodzić dzieci, więc lepiej ustalcie wspólną wersję xDDD
  • Odpowiedz
@virgola: Żaden lewagg z mózgiem nie podważa tego że są 2 płcie biologiczne. Sex to nie jest gender a to czy ja postrzegam kogoś w społeczeństwie jako kobietę lub mężczyznę zależy od norm społecznych, idąc ulicą patrzę i widzę kobietę to tak ją traktuję. Nie robię nikomu testu DNA żeby sprawdzić jaką ma płeć biologiczną zanim powiem witam Panią lub Pana.

A dla sporej grupy ludzi płeć społeczna jest tak wielkim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RandomowyMetal: no właśnie to lewica twierdzi, że jest więcej niż dwie płcie. Co to zresztą ma wspólnego z angielskimi słówkami, które z definicji są synonimami, tylko niektórzy zaczęli je stosować inaczej?
  • Odpowiedz