Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Szukam nowej pracy Po praktycznie półtora roku myślenia o tym wzięłam cię w końcu i zaczęłam wysyłać CV. Background - jestem programista JS, w obecnej firmie nie widzę możliwości rozwoju, jestem tu już za długo. Ale mam cholerne problemy z samoocena więc szukanie pracy i wystawianie się na ocenę innych jest daleko poza moim comfort zone.

Jestem dumna że w końcu zrobiłam cokolwiek. Ale wczoraj odpisali mi z jednej firmy że mi podziękują bo potrzebują kogoś bardziej na backend a ja jestem bardziej frontem. No i mi przykro, walczę z samą sobą żeby nie poddać się i poszukać nowych ogłoszeń. Mam jeszcze dwie firmy z którymi gadam ale średnio mi na nich zależy, na tamtej mi zależało.

Chce fajnego projektu gdzie będę mogła się uczyć i rozwijać a nie pierwszej lepszej roboty.

Postaram się pisać update co jakiś czas, jak przestanę to wiedzcie że zgnije w obecnej robocie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programowanie #webdev #bluprogramuje - do czarnolistowania
  • 22
@bluberr: Trzymam kciuki! Będzie dobrze. Nie zrażaj się, no tak to jest, że z jednych firm usłyszysz negatywne odpowiedzi, a z innych pozytywne - trzeba po prostu trafić. Od razu nastaw się, że rekrutacje trochę trwają... Na pewno będziesz miała kilka etapów, jakieś spotkania online z zespołami, rozmowy techniczne, zadania do zakodowania itd. Powodzenia ʕʔ
@bluberr: nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie przejmują się negatywnymi odpowiedziami i są strasznie niecierpliwi. Poczekaj a dobra oferta w końcu się trafi.

Działam w specyficznej branży i czasami sprzedaję coś przez dwa lata. Potrafię też podnieść cenę zupełnie z dupy, gdy jest więcej niż jeden zainteresowany bo wiem że nikt inny tego nie ma. Z kolei moja różowa obniżałaby cenę po 30s od wystawienia, załamana że nie ma chętnych + wzięłaby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bluberr Vanilla JS? Chociaż z TypeScriptem się zaprzyjaźnij ()

@DiKey: no właśnie tu jest problem, w obecnej firmie tsa nie ma za dużo, prawie wcale, eksperymentalnie tylko go gdzieś na boku dodaliśmy, uczyć się go mogę po godzinach jedynie. Trochę się już nauczyłam ale bardziej się skupiłam na masterowaniu reacta i na technicznej uważam że poszło mi zajebiście jeśli chodzi o reacta i js.

@
nie powinno być problemów ze znalezieniem dobrej pracy.


@WarmWeather: co to znaczy "dobrej"? Bo tych fajnych ofert nie ma wcale tak dużo, piszę z perspektywy pythona. Za to znalezienie jakiejkolwiek jest relatywnie proste.

@bluberr: szukanie roboty trwa, szczególnie, jak możesz powybrzydzać. Daj sobie chociaż te 3 miesiące, nie bierz byle czego i przyzwyczaj się do porażki. Przy najlepszych ofertach jest duża konkurencja, więc będziesz dostawać odmowy.

A oferty, na których
@bluberr: Za jakiś czas będzie u mnie startował nowy projekt, odezwałam się na priv ()
Mały ambitny zespół - startup & sh. Nic nigdy na siłę, najważniejsi są przecież ludzie - to dla nich i przez nich są tworzone projekty. Dlatego osobiście przykładam dużą uwagę do rozwoju i (mam nadzieję) motywowania, tak żeby praca była jak najmniej kołchozem. Natomiast atmosfera jest startupowa, co dla
@bluberr: Dwa etapy jak jestes doswiadczony, a jak na pierwszej z hr i managierem powiesz ze bierzesz udzial w paru i prosisz o szybkie umowienie kolejnego rtapu to tydzien max. A decyzja o przyjeciu po technicznej rozmowie to godzina max, odrazu juz z oferta. Jak jestes dobry to zrobia wszystko zeby Cie sciagnac.
@Ptaszek99: oh, kolejny co myśli że wszystkie rozumy pozjadał bo pętle w switchu w casie zrobił w cpp =]

W ogole to prawdziwy programista to czasami sie znizy do pisania w assemblerze, a normalnie to sam kod maszynowy ciśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bluberr: senior to wiedza, a nie doświadczenie. Ale z doświadczeniem łatwiej ja zdobyć. A na rozmowy chodz z podejściem ze nie musisz bo