Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie, czy jest możliwość ustawienia aby po chwilowym braku prądu/wyłączeniu zasilania dekoder się nie włączał automatycznie tylko przechodził w stan czuwania/uśpienia (tak jak po wyłączeniu z pilota)?

Bo mam ustawione dla wygody tak że wystarczy włączyć dekoder, a TV sam się włącza i czasami gdy nie ma prądu przez chwilę (co się dość często zdarza na wsi) to wszystko się świeci gdy nikogo nie ma w domu.

Inna sprawa jest taka że muszę dwa razy nacisnąć przycisk zasilania na pilocie od dekodera żeby się włączył.

Pacjent zgemma h9 twin, openatv

#zgemma #oscam #cccam
  • 5
@parcu1: Jak masz zanik prądu to tv po prostu sam się włącza. Nie robi tego dekoder. Jedyne co mi przychodzi do głowy tu ustawić w tunerze automatyczne wyłączenie w przypadku braku aktywności. Dekoder np wyłączy tv i siebie po godzinie nie przełączania na inny kanał. Można dodatkowo ustawić by robił to w konkretnych godzinach. W godzinach kiedy zazwyczaj jest ktoś w domu taki komunikat nie pojawi się.
@pansamolocik: no właśnie nie, przynajmniej nie w moim przypadku. TV po braku zasilania sam się nie włącza, jedynie przechodzi w stan czuwania (dioda się świeci na czerwono). Włącza go dekoder, nie pamiętam jak się nazywa ta opcja ale jest to jakieś "HDMI CEC SIMPLINK" czy coś takiego.

@korexus: chyba strzał w 10, dokładnie o to mi chodziło, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko zamiast "przejdź do