Wpis z mikrobloga

Mirki, ratujcie, bo oszaleję. Kupiłem na OLX Scarletta Solo do jakichś nagrywek. Przyszło, fajnie, wygląda ślicznie, pomyślałem że coś nagram. No i się posypało.

Razem z urządzonkiem była licencja do Abletona. Myślałem że to DAW, ale jednak chyba nie.

Pomyślałem, że ściągnę Cakewalk, ale tam jest jakaś chora instalka - instaluje się jakieś gówno i zakłada konto, żeby mieć link do pobrania Cakewalk, który i tak się nie pojawia. Dałem spokój.

Pobrałem ze swojego konta Scarlett #protools w wersji "First". Po 18 tysiącach godzin rejestrowania się, zakładania kont, uwierzytelniania, itd. odpaliłem program i kliknąłem "Create a project". Pojawia się lista do wyboru jakichś szablonów gatunków, ale przycisk "Create" nie działa. Nie da się tego ominąć.

Pomyślałem, że może w takim razie jakaś popularna darmówka. Ściągnąłem #reaper. Po krótkim mieszanku w ustawieniach, doprowadziłem do sytuacji, w której gitarkę i basa mogę nagrywać, ale nie jestem w stanie ich odsłuchać w programie. Muszę eksportować do WAV/MP3 i odpalać poza. Nie wiem, gdzie mam w tym programie wskazać, żeby grał na głośnikach z lapka- w polu "Output" nie ma żadnych sensownych nazw do wyboru, tylko "Output1" i "output2".

Czy ktoś kumający jako-tako #homerecording dla #gitara i/lub #bas może coś poradzić? Albo jakiegoś DAWa, który rozpozna Scarletta w pełni i zatrybi albo coś, co mogę wykonać w Pro Tools/Reaper, żeby w końcu nagrywało i dało odtwarzać.
  • 9
@PanTward: U mnie wygląda tak samo. Nagrywanie działa, ale go nie słychać. Tak jakby te outputy były źle podane, no ale do wyboru jest tylko output1 i output2, nawet nie wiem, czym one są. Chciałbym słuchać tego, co nagrywam, na głośnikach w lapku, ale wygląda na to, że Reaper jako outputy widzi co innego. Nie mam pomysłu co, bo żadnych innych nie podpinałem.
żeby grał na głośnikach z lapka


@Gorejacy_krzak_agrestu: a teraz widze. Jak chcesz zeby graly na glosnikach z lapka, to chyba musisz:
- albo zmieniac za kazdym razem sterownik tzn, przy nagrywaniu ten od focusrite a potem na windowsowe xD
- albo zainstalowac inne sterowniki i ich uzyc np. asio4all

edit:
bo ten sterownik od focusrite tak jakby obsluguje tylko ten interfejs