Wpis z mikrobloga

Nawet czasami się zgadzam z #antykapitalizm Nawet często rozumiem o co im chodzi i nie krytykuje. Ale jednego nie mogę zrozumieć, bezrefleksyjnego bicia w USA, nie potrafienie zrozumieć tego, że USA są tarczą, która chroni nas przed ChRL. Aż szkoda śliny na przeciwników USA, gdy to właśnie dzisiaj widać, że to ostatnie państwo, które może nas ochronić przed chińskim totalitaryzmem.
Mało tego, spójrzcie jak wygląda to na świecie. Państwa, które postawiły na USA to np. Chile, Polska czy Korea Południowa. Zobaczcie jak wyglądają państwa, które są w antyamerykańskim bloku, Wenezuela, Białoruś czy Korea Północna. Takich przykładów można dawać wiele. USA nawet jeśli robi coś złego od czasu do czasu, to i tak to jest częścią czegoś dobrego. ChRL i Rosja, jeśli dokonają czegoś dobrego, to tylko dlatego, że pozwala im to zrobić coś gorszego.
#neuropa
  • 43
USA nawet jeśli robi coś złego od czasu do czasu, to i tak to jest częścią czegoś dobrego


@jkarnic: xD

Mało tego, spójrzcie jak wygląda to na świecie. Państwa, które postawiły na USA to np. Chile, Polska czy Korea Południowa. Zobaczcie jak wyglądają państwa, które są w antyamerykańskim bloku, Wenezuela, Białoruś czy Korea Północna


@jkarnic: Albo Hiroszima jak skończyła.
Albo Żydzi w Niemczech podczas Holocaustu. Byli antynazistowscy i zobacz jak
Ale jednego nie mogę zrozumieć, bezrefleksyjnego bicia w USA, nie potrafienie zrozumieć tego, że USA są tarczą, która chroni nas przed ChRL.


@jkarnic: A ja nie potrafię zrozumieć czemu Chiny są zdaniem wielu znacznie większym zagrożeniem niż USA, kraj który wielokrotnie wywoływał wojny dla własnych interesów, i nakładał sankcje niszczące gospodarki narodowe, jest z jakiegoś powodu tarczą przed innym, bardzo podobnym krajem. Na przykład piszesz o Wenezueli zniszczonej przez amerykańskie sankcje
Pobierz G.....d - > Ale jednego nie mogę zrozumieć, bezrefleksyjnego bicia w USA, nie potrafi...
źródło: comment_1626157081KPQFXuFtt9g5hZ2AyxulJs.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@jkarnic: rzecz w tym że USA jest również całkiem totalitarne. O setkach tysięcy amerykańskich bomb które spadają na terenach które z USA nie mają nic wspólnego nie muszę wspominać, ale ten kraj jest po prostu całkiem mocno zdegenerowany. Tu mi np mignela informacja.

https://www.democracynow.org/2021/7/12/headlines/62_year_old_hervis_earl_rogers_faces_40_years_in_prison_for_illegal_voting_in_texas

To jest trochę jak argument za PO bo przecież rządzi PiS - a mi się ani PiS, ani PO nie podoba. Pisałeś o bezrefleksyjnym biciu w USA
@Girl_Debord Chiny też są agresywnym narodem. Sami zaatakowali Wietnam krótko po Amerykanach, tylko żałośnie się od niego odbili. Od Chruszczowa cały czas szykowali się na wojnę z ZSRR, którą by niechybnie przegrali, bo za Mao Chiny były państwem strasznie ubogim. Co jakiś czas wysuwają pretensje terytorialne do Indii, łamią traktaty w sprawie HK, grożą istnieniu Tajwanu, wspierają reżim Północnej Korei. Mocarstwowość Chin to temat który wrócił na tapetę niedawno i dlatego mają
A ja nie potrafię zrozumieć czemu Chiny są zdaniem wielu znacznie większym zagrożeniem niż USA,


@Girl_Debord: bo tak jest. Masz złe USA i UE w Europie. I co się stało w Polsce? Przeżywamy najlepszy okres.
Masz Czarnogórę, wybrała chińskie inwestycje. I co? Państwo jest #!$%@?, bo Chiny dały taką umowę, że robią z czarnogóry niewolników.

USA tam gdzie wchodzi, tam jest demokratyzacja i podniesienie poziomu życia. Chile i Kolumbia w Ameryce
@jkarnic: Amarykańskie służby maczały palce w odsunięciu od władzy i zamordowaniu demokratycznie wybranego Allende, po to żeby zastąpić to proamerykańską dyktaturą wojskową powstałą w wyniku puczu. Zbrodniczą dyktaturą.

I to to podajesz jako przykład "demokratyzacji".
@jkarnic: Sorka, zamiast "totalitarne" miało być "imperialne", jeszcze dobrze nie wstałem.

Ale garść przykładów. Za sankcjami gospodarczymi na Kubę opowiada się tylko USA i Izrael. Reszta świata nie widzi żadnego zagrożenia w małym wyspiarskim narodzie. 184 głosy za zniesieniem sankcji, dwa głosy przeciwko.

https://news.un.org/en/story/2021/06/1094612

Political Coordinator for the US Mission, Rodney Hunter, said during the vote that sanctions are “one set of tools in Washington's broader effort toward Cuba to advance
Pobierz Koliat - @jkarnic: Sorka, zamiast "totalitarne" miało być "imperialne", jeszcze dobrz...
źródło: comment_162616565768R9gN9lF9NW4CpB8BkMQR.jpg