Wpis z mikrobloga

Chciałem poszerzyć horyzonty inwestycyjne i do swojej strategii dywidendowej kupiłem parę zagranicznych spółek. Jak to wszystko ma się opłacać? 49 Euro zakup i tyle samo sprzedaż. Podatek w kraju pochodzenia prawie 30%. I do tego będę musiał u nas zapłacić 19% od wartości dywidendy brutto? Dla porównania raz na jakiś czasu wymieniam USD czy CHF i bez żadnego rozpoznania i podatków na czysto robię do 1 tys. zł. Dosłownie za parę kliknięć myszką. #inwestycje #gielda #dywidenda
  • 12
@gustowny_dzikus: tak będę musiał zrobić. Chciałem się poruszać w obrębie produktów PKO BP, ale chyba są zbyt duże ograniczenia. Ostatnio wpadła dywidenda od ETFSP500. Czy od tego jest już opłacony podatek 19% czy ja muszę to zrobić?
@sokalski: na spółki amerykańskie tylko zagraniczny broker gdzie masz możliwość wypełnienia formularza W8BEN. Będziesz musiał sam rozliczać dywidendy, ale przynajmniej zapłacisz 19% podatku zamiast 34%. Ewentualnie etf rejestrowany w Irlandii, z tym że oczywiście dywidenda będzie niższa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sokalski: podatek od dywidendy jeśli już masz dopłacać to raczej 4%, bo umowa podobno dotyczy 15%, więc brakuje jeszcze 4%.
Bossa ma trochę niższe opłaty (minimum 29 zł -> żeby była prowizja 0,29% a nie wyższa realnie trzeba kupić za 10 000 zł instrumenty zagraniczne) i najszerszą ofertę etfow.