Wpis z mikrobloga

Mirki, którzy jesteście już na rynku pracy i pracujecie jako analitycy, mam do Was pytanie - czy skończenie studiów dotyczących analityki ma jakikolwiek sens u przyszłych pracodawców?
Ukończyłem Finanse i Rachunkowość na UMK i stoję przed wyborem pomiędzy wybraniem studiów drugiego stopnia na WSB Analityk Finansowy a UMK Analityką Gospodarczą. Jak powszechnie wiadomo, liczą się umiejętności dlatego wyszedłem z założenia, że lepiej ukończyć gównostudia, podjąć pracę za biurkiem i po pracy (w ciągu tych 2 lat) zacząć uczyć się tylko praktycznych umiejętności tj. excel VBA, SQL, Python lub Power BI.
Drugi wybór to UMK, gdzie po 3 latach wiem że większość rzeczy będzie bezużyteczna i tak będę musiał się uczyć praktycznych umiejętności wymienionych wyżej. Natomiast jest tam kilka przedmiotów jak np. metody ilościowe w zarządzaniu projektem, analiza zjawisk, big data oraz data miniming na śmiesznym poziomie 15h zajęć.
Chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat osób wchodzących na rynek w zależności od ukończonych studiów.

#analizadanych #analityk #statystyka #nauka #pracbaza
  • 1