Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#wino #przegryw #pytamsie
Siemano mircy
Pisze z anonima bo dostałem banicje. Otoż dzisiaj nastawiłem wino domowe z wiśni.
Niestety ojciec kupił drozdze nieaktywne do mojego nastawu i musze czekac 2 dni az sie przygotują.
Czy jezeli korek jest szczelny i temperatura niska to moj nastaw przez te 2 dni nie zepsuje się?
I czy jest szansa ze fermentacja zacznie sie samoistnie z dzikich drozdzy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60edec1991a69a000ab95a46
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@Urceusz: pytanie też czy mył owoce. Wg mnie nic się nie powinno stać, tylko mieszaj nastaw, aby miąższ nie zebrał się u góry i nie zaczął pleśnieć. I wstaw do zimna.
@AnonimoweMirkoWyznania: Szanse na rozrost szkodliwej mikroflory (zależy od jakości owoców) i ruszenie na dzikusach są 50/50. Na pewno wstaw do chłodu.

pytanie też czy mył owoce.


@tullion: Mycie owoców nie zmywa drożdży, co udowodniono a owoce zawsze trzeba umyć.

tylko mieszaj nastaw, aby miąższ nie zebrał się u góry i nie zaczął pleśnieć.


@tullion: Jeśli w moszczu (niefermentującym jak w tym przypadku) są już obecne (wprowadzone wraz z trefnymi
@Zawodowy_Janusz: a czy to nie jest tak, że dopóki w balonie są owoce, to może być tak, że stworzą na górze zbitą warstwę i mogą zablokować ten tlen na górze i wtedy spleśnieją owoce mimo, że fermentacja trwa tam pod tymi owocami
@tullion: Zbita warstwa faktycznie nie jest pożądana i należy owoce zatapiać by wszystko ładnie oddały do wina natomiast gaz się powinien przecisnąć, choć czysto teoretycznie taka sytuacja jest możliwa ale bardzo mało prawdopodobna. Nim czapa byłaby wystarczająco zbita by zatrzymać gaz (o ile w ogóle) to już jakąś poduszka powinna powstać. CO2 jest cięższy od tlenu więc go wypycha od dołu - jakbyś szklankę oleju wodą napełniał.