Wpis z mikrobloga

@koob: to zalezy od wielu czynnikow, najczescie blokuja kwote na karcie kredytowej, moze to byc np 800-1000eur, wiąże się to z kosztem własnym potencjalnej szkody. czasem mozna wykupic dodatkowe ubezpieczenie, które likwiduje udział wlasny, no ale to jest często wartość wypozyczenia x1,5 lub x2. jesli chodzi o najtansze wypozyczanie aut, to polecam booking.com. tylko zwroc uwage, ze ubezpieczenie zwalniajace z kosztu wlasnego kupione na booking.com nie zawsze zwalania z udziału wlasnego
@villain: aha, i jeszcze jedno, czasami kaucja w postaci blokady na karcie kredytowej "zwracana"jest po kilku tygodniach. mnie zdazala sie od 1 kilku dni do nawet 2 mies. aczkolwiek niegdy nie miałem nie zwrócenej kaucji, nigdy tez nie miałem problemu z wymuszaniem na otarcia, ale zawsze, zwlaszcza w takicj krajach jak HR dokladnie fotografuję wypozyczany samchod w momecnie jego odbioru i oddania
@kiepski_fachura: nie. wiekszosc nawet nie przyjmie gotówki. jesli chodzi o podróze, karta kredytowa jest portrzebna ale daje tez pewne plusy - mozesz na niej miec ubezpieczenie podrozne dla siebie i rodziny (bylbys nia placił za hotel/bilet itp), mozesz robic chargeback jesli ktos cie probuje oszukac no i kaucje praktycznie nie oznaczaja nic wiecej, poza czasowym obnizeniem limitu kredytu (nie sa liczone jak transakcje)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiepski_fachura: Taka ciekawostka. Karte z Rovoluta potraktowali mi jak kredytowa i zablokowali na niej środki. Przy oddawaniu auta zwrot nastąpił w 2 min.Nie ma na niej napisane że jest debetowa, ma wytłoczone numery. Nie wiem jak w tym roku ale w tamte wakacje działało.
@kiepski_fachura: czasami się da na debetową, ale zadzwoń do nich najpierw. Już nie raz w wypożyczalniach widziałem płacz, że czegoś się nie da zrobić i ludzie zostawali bez auta. Niektóre wypożyczalnie oferują opcję dopłaty do full AC + jakaś nadpłata za ewentualny pusty bak i wtedy jest bez depozytu, ale jak się łatwo domyślić wychodzi mega drogo.