Wpis z mikrobloga

Jestem teraz w takiej sytuacji, że mam zrobione prawo jazdy kat. D, ale nie mam jeszcze kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej. Wie ktoś jak obecnie wygląda sytuacja na rynku pracy dla kierowców autobusów? Doradzono mi w Urzędzie Pracy znaleźć pracodawcę, który zgodzi się mnie zatrudnić, jeśli UP sfinansuje mi kwalifikacje na przewóz osób. U mnie w małym miasteczku niestety komunikacja miejska się powoli zwija i nie potrzebują kierowców, a inne firmy przewozowe przez pandemię nie zatrudniają, a raczej zwalniają. Czy najlepiej będzie szukać pracy w większych miastach i ewentualnie tam się przeprowadzić za pracą? Tylko czy pensja początkującego kierowcy autobusu pozwoli mi tam się utrzymać?

#kierowcakatd #prawojazdy #autobusy
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voltanger: we Wrocławiu w MPK widziałem często ogłoszenia, (teraz, trochę mniej) na początek pewnie biorą. Na start było chyba ponad 4500 brutto, nie jest to szał ale przeżyć się da.(do tego praca jest pełna wyzwań ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak jesteś z małej mieściny dowiedz się od tzw bonie na przesiedlenie to też spora kasa, tylko chyba wymagają dłuższej umowy. Zawsze lepiej jechać do dużego miasta sami
@CzarnyOwiec: Nie ukrywam, uciekł bym stąd jak najszybciej. Nie ma nic gorszego niż miasto poniżej 50 tysięcy mieszkańców na szarym końcu polski B. Większość znajomych powyjeżdżała właśnie do Warszawy, Krakowa, Lublina.