Wpis z mikrobloga

#cebuladeals #chinskacebula #aliexpress #vat #pocztapolska #alipaczka @polu7 @LowcyChin @AliPaczka
Dzisiaj przyszła paczka zamówiona na aliexpress. Zakup odbył się 23 czerwca. Azjata wysłał 24.06.
Numer paczki ma taki wygląd: UD66327xxxxNL (Seller's Shipping Method, bo innej fizycznie nie było).
Dzisiaj do mnie dotarła. Teraz mam pytanie do was:
Na opakowaniu jest naklejka: "Good not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union".
1. Jeżeli wysłano postnl i w trackingu kraj nadania jest Holandia to czemu mam płacić?
2. Czy została zgodnie z przepisami naklejona skoro zostało nadane przed zmianą przepisów.
Musiałem opłacić za:
Przesyłka list zagr opł celno-skarbowa: 8,5 zł
Rozliczenie nalez celno-skarb podatekVAT - 5 zł
3. Ostatnio zamawiałem przesyłkę na aliexpress i opłacałem vat 23% to też dowalą te opłaty (13.5 zł)?
  • 10
  • Odpowiedz
Numer paczki ma taki wygląd: UD66327xxxxNL


@molksiazkowy1111: zdecydowanie to jest list

1. Jeżeli wysłano postnl i w trackingu kraj nadania jest Holandia to czemu mam płacić?


bo przesyłka idzie z Chin i nie była odprawiona w EU, odprawa jest w kraju doręczenia

2. Czy została zgodnie z przepisami naklejona skoro zostało nadane przed zmianą przepisów.


ale to nie ma znaczenia bo przed zmianą przepisów tak samo mogła zostać zatrzymana i opodatkowana
  • Odpowiedz
Teraz mam pytanie do was:

Na opakowaniu jest naklejka: "Good not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union".

1. Jeżeli wysłano postnl i w trackingu kraj nadania jest Holandia to czemu mam płacić?


@molksiazkowy1111:

ta naklejka o tym mowi :)

Zawartosc nie przeszla odprawy celnej - i naklejka ma poinformowac polskie sluzby celne, ze moga na nia nalozyc
  • Odpowiedz
No dobra, ale wysłano zanim przepisy weszły w życie.


@molksiazkowy1111: i co z tego skoro na starych zasadach zgodnie z uchylonym już art 51 ustawy o podatków od towarów i usług i tak obowiązywał cie podatek? nic się nie zmieniło w twoim przypadku
  • Odpowiedz