Wpis z mikrobloga

@pomaranczowyogorek: Tata stary pszczelarz mówi, że w tym roku to jest już za późno. Co można zrobić to:
- kupić ul( 5cio ramkowy najlepiej)
-kupić odkład( czyli matkę i czerw i pszczoły)
- założyć podkarmiaczke i przygotować do zimowania.
A na wiosnę będziesz mieć silną rodzinę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pomaranczowyogorek: masz już jakieś doświadczenie lub chociaż zgłębiłeś wszystkie teoretyczne tajniki czytając odpowiednie lektury?

latem co 2 tyg. to zbyt rzadko, może się okazać że co 2-4 dni powinieneś odwiedzać pasiekę i sprawdzać co w ulach trzeszczy
  • Odpowiedz
@octave25: ja chyba opacznie zrozumiałem o co chodziło opowi, bo pasieka to nie 1 ul
2-4 ule to sobie można rekreacyjnie prowadzić na spokojnie podglądając co dwa tygodnie
ale nie pasiekę w szczytach miodobrania
  • Odpowiedz
@Dibhala: Logiczne, że chodziło o 3 ule, bo pasieka nie ma określonej maksymalne ilosci uli. Teoretycznie możliwe jeśli OP by miał je w 3 różnych miejscowościach ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@octave25: no nie takie logiczne miron, przecież nie bez kozery pytałem opa o stan wiedzy nt pszczelarstwa

sam nie mam wielkiego doświadczenia, ot mała przygospodarcza pasieczka najpierw z 3 "dziedzicznymi" powiększana sukcesynie, więc każdy jak wiadomo swój ogonek będzie chwalił ¯\_(ツ)_/¯

Natomiast odwiedzając PASIEKĘ z prawdziwego zdarzenia widziałem, że właścicielom dnia brakuje. Gdy dowiedziałem się że te ~150 uli to nie jest właściwa pasieka tylko "rozrodcza" to mi zmiękły kolana (
  • Odpowiedz