Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, czy pijęcie wode z tatrzańskich potoków pobrana wysoko w górach? Zastanawiam sie czy trzeba ja jakos uzdatnic (domineralizowac), bo z tego co kojarzę taka czysta gorska woda nie bardzo gasi pragnienie
#gory #tatry #zakopane #podroze
  • 10
  • Odpowiedz
bo z tego co kojarzę taka czysta gorska woda nie bardzo gasi pragnienie


@geszue: co? Ja zawsze opijam się jak głupi takiej pysznej, mega zimnej prosto ze strumyka i zajebiście gasi pragnienie.
  • Odpowiedz
@geszue: Piję od lat, zawsze smakuje :) Pewnie jakby tylko ją pić przez 3 dni to by się można odmineralizować ale w czasie jednodniowej wycieczki myślę że to nie grozi. Dla pewności zawsze biorę też Muszyniankę to się wyrównuje.
  • Odpowiedz
@geszue: w górach pijesz w zasadzie deszczówkę, i owszem nie ma ona tylu wartości mineralnych co woda ze sklepu, przez co trudniej jest się nią nawodnić- sprawdzałem na sobie.

No i ostrożnie z piciem takiej wody poniżej schronisk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@geszue: Ze źródeł można pić wysoko w górach. Kup elektrolity w tabletkach do rozpuszczania. Sama woda raczej nie wpłynie pozytywnie bo się wypłukujesz "Dla niektórych zaskoczeniem może być fakt, że woda pobrana z górskiego strumienia (zwłaszcza w miesiącach letnich), nie ma zbyt wielu składników mineralnych. Wykazało to między innymi badanie wód Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Pijąc taką wodę możemy nie tylko nie dostarczyć organizmowi potrzebnych składników, ale też “wypłukać” z niego mikroelementy."
  • Odpowiedz