Wpis z mikrobloga

#ostrzenie polecicie jakiś system ostrzący, którym naostrze noże (głównie kuchenne), że będą cieły jak brzytwa? Mam lansky turnbox i za cholere nie jestem w stanie nic tym naostrzyć a obejrzałem pełno filmów na YouTube jak to robić. Potrzebuję takiej ostrzałki, którą każdy będzie umiał sie posługiwać.
Tata ostrzy szlifierką i ja mu mówię, że to źle a on się ze mnie śmieje bo moje noże, naostrzene lansky, tną jak gówno w porównaniu do jego.
#noze
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MacBulwa: Temat ostrzenia na tagu #noze był już nieźle omówiony -poczytaj. Osobiście przećwiczyłem przez lata wszystkie możliwe systemy i finalnie zostałem przy ostrzeniu z ręki na kamieniach i skórze.
Na początek ze 3 kamienie jak haidu, albo nawet te tansze o gradacjach 600-1000-3000 i strop ze skóry. Trochę wprawy i będzie brzytwa. Chociaz, mozesz potrzebować grubszego ziarna jak nawet 280-320, zeby naprostować po szlifierce.
Jezeli kamienie Cię nie przekonuja, to tez
@Emill: @MacBulwa: Dlatego jako alternatywę dorzuciłem system ruixina.
Turnbox ma też swoje wady. Przeciągając ostrzem korzystamy tylko z wąskiego obszaru kamienia, przez co jest to mało efektywne i do tego po paru ruchach jest on juz zwykle zapchany i trzeba obracać/myć.
Bardzo ciężko jest też równo przesuwać po pręci i w efekcie zawsze jest zebrane więcej materiału z ostrza przy rękojesci niż przy czubie.
@Fotzsyzrk próbowałem na kamieniach i wychodzi mniej więcej to samo co na turnboxie - noże troszkę ostrzejsze niż były ale daleko od szlifierki. Mam noże Gerpol.
@Emill mogę nagrać filmik jak ostrze na turnboxie bo wydaje mi się, że trzymam je prosto, nie przyciskam, ręka mi się nie trzęsie itp. Wydaje mi się, że to przereklamowane gówno. Jakiego ruxina miałeś?