Wpis z mikrobloga

@Sancho_Asnap: to dla kogoś takiego jedynie zakup dociętego na CNC drewna.
Wtedy potrzebujesz już tylko kilku narzędzi ręcznych, koparki albo jakiegoś dźwigu i możesz stawiać.

Problem tylko w tym, że za drewno zapłacisz pewnie jakieś 2800- 3200 zł/m^3 więc ok. 37k bez deski
deska świerkowa na dach teraz lata po 65 zł na składach, potrzebne jest 100m^2 więc 6,5k
musisz to pomalować + 3 k za same farby

więc kosztów masz
  • Odpowiedz
@Loloman: nie za bardzo jestem z przepisami ale wydaje mi się, że wiata z niezabudowanymi ścianami do 50m^2 podlega tylko zgłoszeniu więc nie potrzebne są żadne obliczenia, projekty itd.
  • Odpowiedz
że wiata z niezabudowanymi ścianami do 50m^2 podlega tylko zgłoszeniu


@Powuyo: no ale sam napisałeś, że ma 51m^2, chyba że zaokrąglałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Powuyo: no 6x9 jak mnie moja matematyka nie zawodzi to 54m^2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) (tak wiem, napisałem 51 wcześniej, a miałem na myśli właśnie 54). Pytam tylko z ciekawości właśnie odnośnie tego zgłoszenia jak to jest czy trzeba jakieś więcej papiery czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@leesiuu: no jak przekroczysz te 50 (albo 55 bo to się zmieniało jakoś) to wtedy musisz normalnie projekt budowlany robić i takie tam. Wtedy masz koszt minimum +5 k bo projekt, geodeta, mapki i cała budowa Ci się odwleka o pół roku żeby to ogarnąc.
  • Odpowiedz
@Powuyo: Drewno po 1400 brutto za m3, dachówka brassa której i tak nie dostanie bo jest niedostępna po 80 zł brutto z m2 = milion monet, czyli tak o 55% za dużo.
  • Odpowiedz
@Powuyo 1. Drewno jedziesz #!$%@? z lasu ze szwagrem i wujkiem
2. Kupujesz 2 ksrtony wódki i 5 krat piwa
3. No po drodze jakis tartak za 500zl
5. 2 tygodnie i zrobione aby przykryć


  • Odpowiedz
  • 0
@Powuyo Ja mocno, bo buduje wiatę płaska, dach jedno spadowy 6x7.5 ale nie taka ładna jak Twoją ale był Pan i wycenił mi na 19000k. Powiedz mi czy korzystasz z wysuszonych belek? Jakiś belki używałeś na slupy i jakie na dachy?
  • Odpowiedz
@Powuyo: ja już nie mogę się doczekać jak specjaliści zaczną mówić, że to z drewna przecież to musi, powtórzę musi być tanio i że oni ze szwagrem za góra 10k xD
  • Odpowiedz