Wpis z mikrobloga

@Crisu: dla mnie akurat wszystkie z zaprezentowanych były równie ciekawe, ale required properies to dla mnie praktycznie must-have.

Niby konstruktory powinny służyć do wymagania danych, ale jeśli konstruktor ma 8 parametrów, to nie ma mowy o jakiejkolwiek czytelności.
@PotatoZiemniak: Oj, no to był tylko taki przerysowany przykład; ale musisz przyznać, że tworzenie obiektów przy użyciu inicjatora jest po prostu wygodniejsze i czytelniejsze od konstruktorów.
@Szysu: Docsy MSa nt. C#10 dotyczą .Net 6 preview 5. Jest jeszcze szansa, że dodadzą zmiany z tego artykułu w przyszłych preview, nie ma się co tak spinać - stwierdzenie „4/5 zmian nie zostanie zaimplementowanych” tez jest na wyrost.
@asunez: przeczytaj dokładnie issues z propozycjami. W niektórych jest otwarcie napisane, że implementacja zostaje przełożona do c# 11.

stwierdzenie „4/5 zmian nie zostanie zaimplementowanych” tez jest na wyrost.

Tu masz rację. Jak pisałem ten wpis nie wiedziałem jeszcze, że Microsoft żongluje sobie propozycjami i z dnia na dzień "10.0" może zmienić się na "Working Set", a z "Working Set" propozycje mogą zostać wyrzucone całkowicie.

Tak czy inaczej, nowe wersje csharpa