Wpis z mikrobloga

Co to w ogóle jest za logika, że uczelnia dostaje więcej hajsu za studenta obcokrajowca? Przecież to tutaj jest źródło tej patologii.

Nic nie mam do tych studentów ze wschodu ale jak chcesz tu studiować to płać, nie są w EU więc no przepraszam bardzo. Kto to wymyślił i dlaczego? I gdzie jest sprawiedliwość społeczna? Mój kumpel studiuje na Ukrainie i normalnie musi bulić za studia a tutaj #!$%@? oceny przeliczane z dupy, studia za darmo, i stypendium jeszcze dadzą. Kto to wymyślił?

#uam #afera #studia #polska
  • 72
via Wykop Mobilny (Android)
  • 296
@saggitarius_a: Już tłumaczę - jedno z kryteriów pozycji uczelni w międzynarodowych rankingach to ilość studiujących obcokrajowców. Nasi genialni rządzący wymyślili, że żeby wypchnąć do góry te nasze edukacyjne skanseny w rankingkach to uczelnie będą dostawały więcej kasy za zagranicznych studentów aby chętniej ich przyjmowały. Tak długo jak były to jakieś g*wnokierunki to nie było problemu ale teraz z racji problemów finansowych (wszystko drożeje, pracownicy oczekują wzrostu wynagrodzeń) w instytucjach publicznych uczelnie
@saggitarius_a: Wiesz, że płacisz też za Polaków z Polski, którzy zaraz po skończeniu studiów wyjeżdżają za granicę?
Taki wykształcony w Polsce Ukrainiec prawdopodobnie tu zostanie i będzie z niego pożytek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@oldspiceedit: te karty polaka są dla zdecydowanej większości niemożliwe do zdobycia bo trzeba udowodnić przynależność do narodu polskiego, jak ja studiowałem to na 7 ukraińców tylko 1 ją mial ale mial tez babkę polke i mówił płynnie po polsku.