Wpis z mikrobloga

Możecie się śmiać, ale czuję się znowu jak na początku lat 90. Rośnie Inflacja, młodzi mają wszystko w dupie, myślą że jak do tej pory było dobrze to tak bedzie dalej. Wszechobecny tumiwisizm i kończenie gównokierunków ( jak za komuny " cokolwiek skończyć bo robota i tak będzie, nikt sie tym nie przejmował" - autentyczne słowa jakie usłyszałem od kilku meneli którzy przetracili fortuny na takim podejściu do życia, marnujac dorobek rodziców i dziadków) w połączeniu z roszczeniowością nie skończy się najlepiej, bo większość młodych osób nie potrafi nawet zamieść podłogi czy wymienić butli z gazem. Nie mają kompletnie nic użytecznego do zaoferowania, nie mają umiejętności żeby być specjalistami i wstydzą sie jakiejkolwiek pracy "fizycznej". Przecież jak przyjdzie kryzys ( a raczej przyjdzie niedługo) i sytuacja sie pogorszy, rodzice odetna od gotówki a za granicą będzie podobny bajzel to większość młodych czeka taki Weltschmerz że gałęzi w lasach braknie ( ͡º ͜ʖ͡º)
#ekonomia #inflacja #gospodarka #depresja #heheszki #psychiatria #polska
MateuszWajchePrzeloz - Możecie się śmiać, ale czuję się znowu jak na początku lat 90....

źródło: comment_162684909991dk46ogL0WPAikHPSUhwf.jpg

Pobierz
  • 118
@heniek_8 Chodzi o to że większość młodych żyje w bańce. Trochę przesada z tym gazem, ale jeśli chodzi o takie proste techniczne prace to np, ostatnio wokół mnie powstaje dużo nowych domów, za ułożenie styropianu w takim 100 m domku, podwójnie, ekipa bierze 1500-2000 zł. Ja to robie za 1000, sam , jednego dnia - śmiać mi się chce jak ludziom jest szkoda hajsu i się dziwią że tak szybko to zrobiłem
MateuszWajchePrzeloz - @heniek_8 Chodzi o to że większość młodych żyje w bańce. Troch...

źródło: comment_16268547393ejLVHSuxsVVfIs1LW0ZLB.jpg

Pobierz
@MateuszWajchePrzeloz: dobrze, że twój wysryw jest merytoryczny xD Jakieś boomerskie spłakanie się o to, ze młodzi chcą studiować, a nie być lakiernikami czy tynkarzami, BO TO SYNEK PEWNY PINIONDZ NIE TO CO TE JAJOGŁOWE W KSIUNŻKACH, INTELIGENTY #!$%@?. Prawda boli, co nie?

Wy jesteście kopią swoich dziadków z PRL


nie, myśmy na pis nie głosowali, wyście głosowali, tak więc dupa cicho xD Boomerzy będą młodych miłość do PRLu zarzucać, ja #!$%@?,
@bacaa90 ale co ma do tego pis? PRL? Kto tu jest boomerem?
@czu_mi
@Starystarej
@heniek_8
@Dorken
W PRL ludzie byli oderwani od rzeczywistości tak samo jak wy teraz. Mówicie że chcecie spełniać marzenia zamiast zdobywać doświadczenie? Tak samo infantylnie jak ludzie na przelomie lat 80/90 którzy kończyli cokolwiek bo myśleli że praca się znajdzie ,bo w ustroju socjalistycznym każdy ją ma- pisałem o tym w pierwszym wpisie. Tylko że potem PRL upadł
@czu_mi
@Starystarej
@heniek_8
@Dorken
@bacaa90
@bobikufel
@heniek_8 Chodziło mi bardziej o sytuację gospodarczą jaką teraz mamy i to że już kiedyś tak było. Socjologiczne Polacy nic się nie zmienili, młodzież jest tak samo głupia jak 30, 80 czy 100 lat temu. Ja im o chlebie a wy o niebiel. Nie jestem jakimś tam ostatnim pomocnikiem, ekonomie skończyłem i nawet certyfikat od NBP dostałem, egzaminy i matury zawsze pisałem najlepiej w szkole mimo
@MateuszWajchePrzeloz: Młodzież zawsze taka jest. Raczej tego nie zmienisz. Możesz swój pomysł zaszczepić w dzieciach tylko bardzo łatwo jest przesadzić w drugą stronę. Moi tak zrobili. Sami nic nie umieli i za bardzo nie interesowali się ekonomią itd. Prosta robota przy taśmie. No ale zrobimy sobie bachora żeby nas wyciągnął z biedy. Będziemy mu cały czas truć ucz, ucz ,ucz się. Nie bądź jak my. #!$%@? na ciebie wszystkie nasze zachcianki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@MateuszWajchePrzeloz: Brawo, posiadłeś niezwykle przydatną umiejętność kładzenia styropianu. Niedługo będę szukał kogoś od takiej roboty, to się do ciebie odezwę. Mi się zwyczajnie nie che robić takich rzeczy i wolę zapłacić za dobrze wykonaną robotę, a w tym czasie się relaksować :) każdy inaczej szanuje swój czas i swoje pieniądze.