Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem zmywarki ale kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Zmywarka ma być dla dwóch osób, ale sporo się u mnie gotuje, myślicie że w takim razie kupić jakąś większą? Czy może dla dwóch osób wystarczy ta 45cm? A może ekonomiczniej byłoby robić rzadziej, a więcej rzeczy móc zmieścić na raz? Dodatkowo może ktoś poleci z jakiej marki byłaby najlepsza.

A no i cena tak do 1.8k, nie chce wydać więcej więc proszę nie pisać że wystarczy dołożyć 10k i mam zmywarkę która się sama ładuje i rozładowuje xD

(Za żarty o tym że po co mi zmywarka jak jedyną zmywarką w tym lokalu to jestem ja też dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#kuchnia #gotowanie #agd #kiciochpyta
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kluskizserem: my mamy Electrolux z takim czymś że dolny kosz do góry idzie i nie trzeba się schylać. Dwa ma funkcję że sama się otwiera jak skończy, więc na to też warto zwracać uwagę.
Nie brałbym 45 cm bo jak wstawiasz zmywarkę największym kosztem są środki czyszczące a nie woda i prąd. Chyba że klasa energetyczna to jakaś żałosna. Dodatkowo ten nasz Electrolux ma taki tryb co niby się dopasowuje to
  • Odpowiedz
@kluskizserem Bierz jakiegoś boscha, robią najlepsze zmywarki. Ważne żeby miał metalowe dno a nie plastik. I tyle-będziesz zadowolona. 45 jest ok, też tak mam, przy 2 osobach wystarczy. Znajomi mają 45 przy 4 osobowej rodzinie i jedynie częściej odpalają. Przy większej zmywarce więcej czasu zajmie napełnienie naczyniami, wolę myć częściej a nie czekać kilka dni aż się naczyń nazbiera.
  • Odpowiedz
@kluskizserem: nie kupuj zmywarki 45cm - szybko dojdziesz do wniosku że to totalnie bez sensu, zmywarki mają tyle programów ze bez problemu dopasujesz pod swoje potrzeby, a jesśli dużo gotujesz i raz na jakiś czas masz gości to już w ogóle....
  • Odpowiedz
@kluskizserem: nie bierz 45 bo będziesz żałował. To zdecydowanie za mała zmywarka. Ja mam 2x większą, mieszkamy z różową we 2 i nam starcza na styk, czasami domywam ręcznie co nie zmieszczę. A uwierz, że cenie sobie porządek i nie chomikuje naczyń.
  • Odpowiedz
@kluskizserem: 45cm jest za mała nawet dla mojej jednoosobowej rodziny, zaklinam cię nie popełniaj mojego błędu bierz większa!!! I polecam żeby miała osobna szufladę na samej górze tylko na sztućce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kluskizserem: ludzie hejtują tutaj 45cm, ale ja tam widzę że jak rodzinka sobie wyjeżdżała, a ja zostawałem sam, to taką pełnowymiarową zapełniałem w 4-5 dni
  • Odpowiedz
@jasiek704: z jednej strony mega opcja, z drugiej od 2 stolarzy słyszałem że para i wilgotne powietrze są zabójcze dla mebli i blatów, odradzali zmywarki które otwierają się samoczynnie zaraz po skończonym myciu.
Z drugiej strony elektrolux twierdzi że u siebie zastosował inne rozwiązania niż konkurencja, pary ma być mniej i akurat ich otwieranie ma być bezpieczniejsze dla mebli. Nie wiem na ile to prawda a na ile marketingowy bełkot mający
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thewickerman88: nie zauważyłem żeby meble coś cierpiały a mam zabudowaną. Kupiłem tanie meble i blat z euro styl więc jakość mebli nie działa na korzyść. Dodatkowo na zmywarka otwiera się z opóźnieniem. To nie jest tak że ona od razu po skończeniu się otwiera tylko czeka chwilę.
  • Odpowiedz
@thewickerman88: jeżeli blat ma się rozwalić od pary ze zmywarki to zmień stolarza :-) Blat powinien być tak zabezpieczony z obydwóch stron że taka ilość wody go nie ruszy
Natomiast para osadzająca się ponownie na umytych już naczyniach będzie Cię bardzo drażniła - szczególnie na przezroczystych szklankach, kieliszkach etc.
  • Odpowiedz