Wpis z mikrobloga

Doradzicie?

Pracuje na magazynie w Lidlu od 1,5 roku.
Najwiekszym minusem tej pracy są obowiazkowe nadgodziny.

Czasami pracujemy po 9h, czasami po 12h
Człowiek potrafi dostać wiadomość przy 10h
pracy, że ma słaba norme i żeby przyspieszyl xD
Pracujesz planowo od 5:30 do 13:30, a o 15:00 masz coś do zalatwienia na mieście i potrzebujesz wyjść po 8h? Taki #!$%@?! Trzeba bylo zglosic to miesiąc temu, zresztą wiedziałeś, że u nas często są nadgodziny, pewnie umowiles sie tak wczesnie specjalnie. (Sytuacja kolegi, kiedy zapisal sie na szczepienie i kierownictwo nie chciało go puścić po 8h pracy).

Kolega raz wyszedl o 14:00 po 8h pracy, kiedy nadgodziny byly do 17:00 i nastepnego dnia dostał nagane na piśmie. xd

Zrobilem ostatnio studia, zrobilem parę uprawnień i szkoleń, więc zacząłem sie rozglądać za nową pracą. W tym tygodniu przepadly mi już dwie rozmowy o pracę, które umawialem jak najpóźniej, żebym mial jak największą szansę zdążyć na spotkanie. Dzisiaj jestem na skraju zalamania,
ponieważ stracilem szansę na dobrze płatną prace (w porównaniu do tego co zarabiam obecnie) z którą chciałem wiązać przyszłość.

Nie mogę wziąć L4, czy UŻ ponieważ stracę premię i nie bede wstanie przeżyć kolejnego miesiąca (wynajem here). Wolnego z dnia na dzień też nie chcą dac, bo jest sezon urlopowy i nie ma kto pracowac teraz.

Jest jakiś sposób na obejście nadgodzin?

Ps. Nadgodziny są głównie oddawane jako wcześniejsze wyjścia, lub przymusowe wolne w godzinach 1:1 pod koniec okresu rozliczeniowego co 4 miesiące. Piszę jakby ktoś pytał dlaczego nie mam pieniędzy skoro robię tyle nadgodzin xD

#nadgodziny #pracbaza #kodekspracy #januszebiznesu
  • 9
@golon93:
Regularne nadgodziny nie mogą byc planowane.

Chyba kodeks pracy nic nie mowi o "nieplanowanych" regularnych nadgodzinach.

Oddawanie nadgodzin jako wolne w skali 1:1 jest łamaniem kodeksu pracy, ale każdy pracownik na początku miesiąca musi podpisać dokument w ktorym upoważnia pracodawce, by nadgodziny nadliczbowe oddano nam jako wolne.
Jesli nie podpiszesz to dostaniesz do przerzucania kilkanaście ton karmy pod biurem kierownictwa i będą czekać, aż sie zwolnisz.

Chętnie bym to zgłosił
Nie mogę wziąć L4, czy UŻ ponieważ stracę premię i nie bede wstanie przeżyć kolejnego miesiąca (wynajem here)


@Yakuza123: Czy koszty wynajmu są powyżej zakładanej normy przy podpisywaniu umowy najmu, czy obniżyli Twoją stawkę tak bardzo że nie spinasz miesięcznego budżetu? Z ciekawości pytam.