Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@volver021: pamiętaj że płacisz też za czas itd. 30k to absurdalna cena, ale 6 miesiecy się męczyć z tym?b nie warto jak dla mnie. Szkoda życia. Do tego trzeba kupić narzędzia i wszystko i włącznie z własnym czasem wychodzi pewnie z... 20-30k (liczę godzinę pracy i nauki w cenie takiej jak dostaje np w pracy) ale za to masz ro zrobione w 2-3 tygodnie i masz życie.
Robienie samemu miało sens
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@volver021: a to sorka, nie zauważylem :)
Tak czy siak rzadko kiedy opłaca się robić samemu. Trzeba nie mieć życia, rodziny, znajomych, hobby i darmowy czas wolny :p albo lubić to robić i traktować jak zabawę i nie jest to potrzebne do życia (bo ciężko żyć np bez łazienki 6 miesięcy :) ) wtedy można się bawić. No albo zwyczajnie bardzo mało zarabiać i tyle.

Choć ceny ludzi od takiej roboty
@Loloman zazwyczaj kasują mnie 150 zł za metr płyty gk ze szpachla. Rynek popsuł się strasznie ostatnio. Przynajmniej tutaj przy granicy niemieckiej. Łazienki w domu są jeszcze 2, a ja nie miszkalem tutaj na czas remontu. Przyjeżdżam żeby się pochillowac tutaj.
@volver021: Z tym 30k to dobre bajki opowiadasz.
Taka łazienka to koszt ok 8-9k z robocizną i wyposażeniem i to wliczając skłucie starej łazienki i wyniesienie gruzu (mówię o kosztach w Krakowie)

Fajnie że sam zrobiłeś, też dużo zrobiłem przy swoich remontach ale też nie ma co sobie dopowiadać ile to się zaoszczędziło własną pracą.
@Tomaszaaatt tak tak, samo położenie regipsow na profilach tutaj że szpachla wołali mi 8k. Do tego zrobiłem instalacje sanitarna, ogrzewanie centralne i cała elektryke. Nie wiem może Ci to saszka taniej zrobi, ale ja mówię o cenniku firm z których korzystam.
Edit nie mówiąc już ile godzin było roboty z podłoga, to dom który ma 180 lat i nie łatwo sie go adaptuje.
@volver021: Ciekawe gdzie?
GK to teraz każdy wszędzie robi bo to jest najlepsza i najtańsza opcja wyrównania ścian.
Płyta kosztuje grosze, z 20-25zł za zieloną 1,5x2,6m - profile też nie są jakimś dużym kosztem. Drożej jak trzeba zrobić drzwi, to idzie więcej tych grubych profili.
Jak krzyknęli 8k za tak małą łazienkę za regipsy to od razu wiem, że albo chcieli Cię oszukać albo piszesz nieprawdę żeby tylko pokazać ile to