Wpis z mikrobloga

Jak ktoś musi latać z UK w okolice Śląska (Katowice), to polecam lot przez Ostrawe.
Kwarantanna ominięta bez problemu, bez świecenia oczami przed strażą graniczną.
Nie ma wymogu wypełniana żadnego formularza, na lotnisku w Ostrawie pytali jedynie o testy na koronowirusa, i sposób wyjazdu z Czech.
Jadąc tranzytem - max 12h można przebywać w Czechach.

Bilet do Ostravy z Londynu ~£30, taksówka z lotniska w Ostrawie na dworzec autobusowy ok £30 (800koron) 20min, bilet autobusowy do Katowic £10, godzina jazdy.

W sobotę pusto, tłumów nie ma nigdzie.

#czechy #uk #tranzyt #koronawirus #anglia #wielkabrytania #kwarantanna
  • 16
@Rabusek: @zArteq: formularz ominięty, info o braku wymogu bezpośrednio z urzędu się tym zajmującym w Czechach.
Co do testów to robiłem asekuracyjnie (antygenowe), przy bramce w UK było o nie pytanie, tak samo pytano o nie przy odprawie celnej w Czechach.
Robiłem testy bo jest to śmiesznie napisane https://www.wykop.pl/wpis/59045415/lata-ktos-do-czech-z-uk-mysle-sobie-czy-nie-smigna/
Wiec na wszelki wypadek miałem. Jedynie mam potwierdzenie że formularza do Czech nie trzeba.
Testy robiłem z mediscspot, £45, wynik wysyłasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cryptonerd_io: W Czechach mają ogólnie #!$%@?, nocowałem w podróży do HR ponad 12h i każdy olewał maseczkę, może poza sklepami i stacjami, w knajpach pełen luz.
@Cryptonerd_io: ta cena taxi to jakiś kosmos. Przecież na lotnisku jest stacja kolejowa - za 69 CZK czyli jakieś 2 funty możesz dojechać bezpośrednio do Bohumina przy polskiej granicy, skąd odjeżdżają pociągi Kolei Śląskich do Katowic. Można też wysiąść w Ostrawie na stacjach Svinov i Hlavni Nadrazi i jechać wspomnianym przez Ciebie autobusem.
Pobierz oCzNiK - @Cryptonerd_io: ta cena taxi to jakiś kosmos. Przecież na lotnisku jest stac...
źródło: comment_1627139945riItnTRl0bNb2OAr6ASomE.jpg