Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim,

Nietypowy przypadek. Mam 21 lat i chciałem zacząć brać fina, przed tym zrobiłem badania hormonalne. Niestety ku zdziwieniu testosteron wyszedł bardzo nisko 2,32 ng/ml (wyniki reszty badań niżej), prolaktyna wysoko 22,6 ng/ml. Dlaczego ku zdziwieniu? Mam partnerkę, wysokie libido, z seksem wszystko w porządku, spędziłem sporo czasu aby coś o tym wyczytać i nic, bo jest tylko powiązanie wysokie libido = wysoki teść. Aktywność fizyczna u mnie w ciągu tygodnia na ponadprzeciętnym poziomie, ćwiczyłem siłowo, ale przez kontuzję 2 miesiąc bez ciężarów. Sen bez problemów 7-9h, dieta też w porządku. Co do potencjalnych objawów niskiego testosteronu to może dość powolny progres siłowy, czasami brak pewności siebie, czasami słaby nastrój po za tym wydaję się, że wszystko działa prawidłowo więc skąd taki teść? Na dniach zbadam lh i fsh, czy na coś jeszcze zwrócić uwagę przed wizytą u endokrynologa? Jest jakaś szansa, że błąd wynikł w laboratorium i jest sens zbadać teścia jeszcze raz w innym? Czytałem także o TRT, jest może tu ktoś na terapii lub wie coś więcej, czy warto, czy łatwo o przepisanie terapii testosteronem przez lekarza? Z góry wszystkim dziękuję za każdą chęć pomocy i przepraszam za może głupie pytania, ale odkąd zobaczyłem, że mam test na poziomie 80 latka to jestem w rozsypce.

Wyniki reszty badań:
TSH 2,98 uLU/ml norma
Estradion 25,1 pg/ml

#testosteron #hormony #trt #zdrowie #libido

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60fc8e2ca36c0b000a9ba9f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania Kiedyś coś słyszałem, że jest różnica w odbieraniu swojego poziomu przez to, że ma się też różną wrażliwość na testosteron? Nie jestem pewien, ale zrozumiałem, że to działało, że można mieć niskiego teścia ale mocniej go odczuwać jakby miało się ponad normę/duży poziom teścia ale niskie oznaki też
@AnonimoweMirkoWyznania: zajmij się prolaktyną, to jest zapewne powód twoich problemów, prolaktyne można obniżyć vitamną b6. przetestuj vitamine b6 w normalnych ilościach przez np tydzien/dwa. są inne środki obnizajace prl ale musisz ich juz szukac sam bo omnibusem nie jestem. firma teva robi vit b6
badanie jeszcze raz po tydzien/dwa vit b6: prolaktyna,testosteron,kortyzol,fsh,lh,acth,ft3,ft4,tsh. oczywiscie twoje samopoczucie jest najwzniejsze