Wpis z mikrobloga

@cococool: No bo efekt byl, w lutym robilam badania na czczo i sie poprawila insulina na czczo, krzywej nie robilam. Na poczatku byly problemy jelitowe xD ale przeszlo.
Z czuciem sie nie bylo jakiejs roznicy zbytnio bo ja nie mialam takich objawow jak sennosc itp. Jedynie spoko ze w sumie jak zjadlam obiad to po pol godzinie nie czulam glodu wiec to na plusik, ale to nie wiem czy od leku
@phoropter: Schudłaś te 16 kg w jakim czasie?
Ja wpadam w hipoglikemie reaktywna po posiłkach i czuje się wtedy bardzo zle. Mam nadzieje, ze metformina mi pomoże się z tym uporać, no i mam nadzieje tez, ze pomoże mi schudnąć żebym mogła wyjść z tego.
@cococool: To bylo jakies 9-10 miesiecy dokladnie nie pamietam kiedy zaczelam. Ale zima w miare duzo spacerowalam, teraz mniej. Ale serio nie cwiczylam ani nie spacerowalam codziennie tak jak zalecaja xDD
Na pewno Ci sie uda () ja na poczatku korzystalam z dietetyka, lekarza tez zmienialam. Na pewno efekty bylyby szybsze i lepsze jakbym wiecej cwiczyla, ale no wiadomo kazdy ma co innego na
@cococool zalecenie miałam 1000mg do kolacji, ale ze względu na ograniczenie skutków ubocznych zaczynałam od dawki 500mg. Wtedy skutków ubocznych nie miałam, jedynie w momencie kiedy musiałam zrobić przerwę w stosowaniu metforminy i po jakimś czasie zacząć ponownie, to męczyła mnie migrena przez tydzień.

Na dolegliwości związane z PCOS pomogła i to bardzo szybko. Wróciła mi naturalna mentruacja, która przez kilka miesięcy się wyregulowała. Dodatkowo schudłam, ale tu już też zmiana nawyków
@cococool: 500 mg do kolacji bodajże, po 10 dniach dawka 1000, a po jakimś czasie 1500 na dobę. Schudłam 19 kg bez specjalnej diety i ćwiczeń, wagę trzymałam 3 lata. Teraz wszystko wróciło. Z efektów ubocznych miałam codziennie sraczki i brak apetytu. Prawie 5 lat to brałam, efekty uboczne nie mijały. Zmieniłam lekarza, niedługo badania. Zmieniłam nawyki żywieniowe i ćwiczę, ale waga stoi albo wzrasta. Czuję się okropnie, bo najpewniej bez