Wpis z mikrobloga

1364 + 1 = 1365

Tytuł: Tomasz Hajto. Ostatnie rozdanie
Autor: Tomasz Hajto, Cezary Kowalski
Gatunek: biografia, wspomnienia, sport
ISBN: 9788382100471
Ocena: ★★★★★

W tej książce jest zdecydowanie zbyt mało treści, zwłaszcza jak na kogoś tak wyszczekanego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta książka była zapewne traktowana przez głównego bohatera jako swego rodzaju odkupienie czy element terapii. I to właśnie fragmenty, w których opowiada o uzależnieniu od alkoholu i hazardu są w tej książce najlepsze. Szkoda tylko, że tak naprawdę jest tego niewiele więcej.

Wspomnienia stricte piłkarskie (choć fragment o Huubie Stevensie świetny!) ograniczają się do wymienienia z kim to ten Hajto nie grał, jakieś wyniki i daty, no na co to komu tak naprawdę. Anegdoty ograniczają się głównie do tego, co się działo na treningach i, hehe, zabawach. Przypuszczam, że Hajto chciał, żeby ta książka oddawała jego naturę. Chyba się udało, ale nie wypada to dla niego dobrze.

Wychodzi z niego przy tym kanapowy Janusz, z prostym spojrzeniem na wszystko, w myśl "to ja mam rację i za to, że mówię jak jest, to mnie gnoją". Wyłazi z niego cebulak, kiedy to zdziwiony i oburzony opowiada o podatku kościelnym w Niemczech (mam płacić za to, że jestem katolikiem?! Olaboga, papieża obrażajo). Do tego ile to nie zarabiał, ile nie przepuścił etc.

To też nie jest kompletna biografia. Główne wydarzenia są tylko "liźnięte", brakuje fragmentów o tym, jak Hajto "bawił się" w trenerkę czy menadżerkę. Brakuje czegoś o relacjach z ludźmi ze środowiska, jak chociażby z Grosickim (za to dostaje się niewymienionym z nazwiska piłkarzom, działaczom i dziennikarzom, którzy go sekują).

Ogólnie widać, że oprócz celów terapeutycznych, biografia była też pisana w celach zarobkowych. Gdyby ktoś się zastanawiał, za ile warto kupić, to myślę, że 5 zł to uczciwa cena.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #pilkanozna
Pobierz user48736353001 - 1364 + 1 = 1365

Tytuł: Tomasz Hajto. Ostatnie rozdanie
Autor: Toma...
źródło: comment_1627330759xWfm4tkommTSdUhH9NXVL1.jpg
  • 2