Wpis z mikrobloga

Ktos z was tez juz ma dosc full remote pracy? Brakuje mi strasznie kontaktu z zespolem, takiego fizycznego, smieszkow w kuchni i jakiejs takiej realcji z teamem. Pracuje zdalnie od 1.5 roku i kurde szczerze mowiac mam dosc. Wydaje mi sie, ze najlepszym kompromisem bylalby praca hybrydowa 2/3 biuro/zdalnie, ale przegladajac teraz oferty pracy widze, ze wszystko jest full remote.

Ma ktos z was podobnie? Zmeczenie pelna zdalka? Jeszcze u mnie doszedl fakt, ze mam nowy zespol, na oczy sie nie widzielismy i tak dziwnie sie pracuje...

#testowanieoprogramowania #it
  • 153
@czuczupikczu: W pracy sie pracuje a nie smieszkuje w kuchni #!$%@?. Przez takich dalnow jak ty, po zmianie pracy w wieku 30 lat poczulem sie znowu jak w gimnazjum (maly software house). Zdalnie oszczedzam czas na dojazdy, moge w spokoju robic co trzeba.

Tylko praca zdalna i ha tfu na dowcipnisiow biurowych. Nigdy wiecej moja noga w biurze nie stanie.

Oby cale IT w Polsce robilo zdalnie juz caly czas, tak
@czuczupikczu ja co prawda z IT mam tyle wspólnego co z baletem mongolskim ale póki mi się budową nie rozkręci to siedzę i ofertuję różne rzeczy zdalnie z domu. #!$%@? idzie dostać a to drugi tydzień dopiero, nienawidzę siedzieć przy biurku cały dzień a co dopiero w domu gdzie jestem sam i nie ma do kogo gęby otworzyć.. Powinienem mieć płacone szkodliwe za przymus pracy z domu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czuczupikczu: w starej firmie lubiłem jeździć do biura - mieliśmy swój pokój, zgrany czteroosobowy zespół, więc w biurze mogliśmy pośmieszkować, pogadać z znajomymi z innych działów. Teraz w nowej firmie nie jeżdżę bo z zespołu nigdy nikogo nie ma, inna organizacja biura, nikogo nie znam - tylko klima i kawa to plusy biura
@czuczupikczu: U mnie na szczęście firma pozwala pracować z biura. Mieszkam sam, więc po pracy zdalnej już #!$%@? dostawałem przez brak zmiany otoczenia i kontaktu z drugim człowiekiem. Poza tym ze względu na charakter mojej pracy, dużo szybciej wiele spraw można załatwić na żywo, a nie dzwoniąc przez teamsy czy pisząc maile. Do tego klima, to jest na plus. I mieszkam dosyć blisko, więc chodzę pieszo, taki spacer z rana dobrze
@interpenetrate: Nic nie mam (no i współczuję jak ktoś ma coś takiego xDD). I to właśnie dodatkowy komfort, że w biurze jak się zrobiło całą robotę no to w dobrym guście było, by trochę udawać, że coś się robi jeszcze, a tak to sobie pranie zrobię czy się sobą zajmę chwilę.
Z takich faktycznych wad, to że człowiek jednak trochę zdziadział, no ale to też kwestia wielu innych czynników w tym