Wpis z mikrobloga

Jak co 4 lata, wykopki plują jadem nie wiedząc nawet kto ma realne szanse na medal, a typowania z przeglądu sportowego można sobie wsadzić gdzieś. Na ten moment to zawiodła drużyna koszykówki i szpadzistki. Tenisiści, kolarze czy jeszcze parę innych dyscyplin to na zasadzie sprawienia niespodzianki a nie murowani kandydaci. Jutro wiosła, niedługo lekkoatletyka, kajakarstwo torowe, kolarstwo torowe, to tam mamy szukać medali. Kto cztery lata temu wiedział kto to jest Oktawia Nowacka? To był medal na zasadzie niespodzianki i tak samo byłby traktowany medal Hurkacza, Świątek czy tej takewondzistki #tokio2020
  • 27
Kto cztery lata temu wiedział kto to jest Oktawia Nowacka? To był medal na zasadzie niespodzianki i tak samo byłby traktowany medal Hurkacza, Świątek czy koszykarzy


@Zwierzak24: Media sportowe pompowały balonik w przypadku tych szans, w przypadku Nowackiej na pewno nie w takim stopniu. Trudno miec pretesnje do ludzi skoro nawet media branżowe podbijają bębenek oczekiwań. Koszykówki 3x3 nikt nie znał, ale jak sie czyta teksty o tym, że sa faworytem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bydlaczek: w wielu niszowych dyscyplinach, zawodnicy od państwa dostają przez całą karierę okrągłe zero wsparcia, jeśli sami ciężką pracą przez całe życie zapewnili sobie minimum olimpijskie to niech jadą przecież, a nuż się ładnie zaprezentują, jakby nie pojechali to nie byłoby porażek, na które możemy tak bardzo narzekać :)
@goodgoy: kraje Osaki xD no #!$%@? trudno, żeby nie mieli tylu jeśli przykładowym sportem narodowym jest judo. A same igrzyska są jeszcze w Tokio, gdzie znajduje się w ogóle Kodokan (°°
@America: no i co z tego? Ekwador ma medal i prawdopodobnie na nim zakończy, Kosowo to samo, ba chyba w 2012 gość z Angoli zdobyl medal w kajakarstwie górskim i tyle było. Powtórzę to co napisałem na początku, szukamy medali nie tam gdzie one powinny być, to że terminarz igrzysk jest taki że na początku prym wiodą sporty w których średnio sobie radzimy to nic z tym nie da się zrobić
frustrują się bo nawet nie ogarniają w czym jesteśmy mocni i tyle.


@Zwierzak24: no wielu pewnie tak. ale ja tam doskonale wiedziałem, że Hurkacz, szablistki, Kantor/Łosiak (i koszykarze, przynajmniej na stan przed początkiem turnieju) byli mocniejsi od przeciwników, i za wiele mi to nie pomogło xD (szczególnie w kontekście poprzednich dni)

@cohontes: ale mi nie przeszkadza, że Japonia ma dużo medali

to swoją drogą że wraz z zakończeniem zawodów w
@goodgoy: w tenisie stołowym już Chińczycy wzieli medale, zapasy to domena krajów z kaukazu, wspinaczka to raczej europejki a kolarstwo torowe to holendrzy, pewnie wezmą baseball i tyle. Z resztą nie porównujmy się z Japonią tylko z krajami podobnymi do nas.
@Zwierzak24: w tenisie stołowym był dotychczas jeden finał i wygrali go japończycy, a będą jeszcze 4. w zapasach mają 4 kandydatów do medali (Susaki, Mukaida, Kawai, Fumita), we wspinaczce 2 (Narasaki, Nonaka), w kolarstwie torowym 3 (Wakimoto, Hashimoto, Kajihara).
@Zwierzak24: zresztą oni mają teraz 10 złotych medali, a kurs na over 27.5 u buków to 1.95-2.2. ta jedna liczba mówi wszystko, co trzeba na temat tego, czy ich żniwo się kończy i nie trzeba się nawet wdawać w poszczególne dyscypliny.