Wpis z mikrobloga

Mirki chyba narobiłem. Chciałem sobie wykuć w suficie rynienkę pod przewód do oświetlenia przedpokoju, to tak się zaczęło sypać, że aż zbrojenie się pokazało. Martwić się? Te bloki z wielkiej płyty podobno takie solidne, że miały kolejne 50 lat stać, a tu co nie dotkniesz dłutem to się sypie jak uzębienie mojej kobity. Jak ja mam w czymś takim jeszcze ze 20 lat pomieszkać, jak zaraz mi tu sąsiad wpadnie?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #kiciochpyta #bojesie #masloekstra
Pobierz TavarishPiesov - Mirki chyba narobiłem. Chciałem sobie wykuć w suficie rynienkę pod p...
źródło: comment_1627397231pcjoODQ5t0Qji03Ecggi5B.jpg
  • 12
@stassma: Jak 3 warstwy? XD masz zbrojenie góra i dołem jeżeli masz płytę dwukierunkowo zbrojona. Dołem bo rozciąganie płyty = beton nie pracuje na rozciąganie (teoria), a górne się dodaje jezeli beton sam nie przeniesie ściskania.
Wiec masz albo siatkę dołem, albo siatkę gora i dołem.
@TavarishPiesov: lepiej że odpadło pod twoim nadzorem niż niespodziewanie na głowę. Masz nowy sufit do położenia, rusztowanie, kartongips, szpachla malowanie.. wcześniej opukaj całość i tam gdzie głuchy dźwięk trzeba skuć, będzie odpadać płatami jak na foto

a jak nie chcesz bawić się w remonty to zalep tylko to co odpadło i kontroluj okresowo stan reszty