Wpis z mikrobloga

Wczoraj w Sopocie na Monciaku jakiś gościu siedział sobie z boa i puszką. Mówię sobie, że wezmę go na siebie i dziewczyna zrobi mi zdjęcie. Potem chciałem, aby dziewczyna go wzięła, ale ona odmówiła bo się panicznie boi takich zwierzaczków, jednak właściciel tego węża powiedział, że nie ma co się bać i jej założył na szyje. Wtedy ona zaczęła schizować i prawie krzyczeć "niech Pan go ze mnie weźmie prosze" ale zacząłem ją uspokajać, że ma wyluzować, zrobię zdjęcie i ściągamy. Nagle ten wąż zaczął jej się na karku zaciskać, a ona trząść ze strachu i mówić, że ją dusi. Odrazu odłożyłem telefon i jak chwyciłem tego węża to rzeczywiście mocno się napinał i stawiał lekki opór przy ściąganiu. Dziewczyna mocno rozdygotana, a gościu zdawał się nie poruszony całym zajściem, a nawet się śmiał że ten wąż krzywdy nie zrobi.

Po wszystkim myślę sobie, że nawet nie zapytalem go co robi w sytuacji kryzysowej i właśnie tu pytanie do hodowców i miłośników takich zwierzaków: takie węże są jakoś specjalnie oswojane? Co robi się w sytuacji gdy boa się zaciska?

Trochę czuje moralnego kaca, że naraziłem dziewczyne na tak silne przeżycia psychiczne.

#waz #weze #gady #logikaniebieskichpaskow #zwierzaczki #zwierzeta #terrarystyka
  • 12
@JohnWesleyHardin: po pierwsze goscie stojący z gadami na miescie to gurwa turbo idiocio.
Po drugie

Potem chciałem, aby dziewczyna go wzięła, ale ona odmówiła bo się panicznie boi takich zwierzaczków, jednak właściciel tego węża powiedział, że nie ma co się bać i JEJ ZAŁOŻYŁ NA SZYJĘ


Jeżeli się boi to po #!$%@? jej zakładaliście? Debile.

takie węże są jakoś specjalnie oswojane?


Węże są za głupie by je oswoić, jak wszystkie gady
@Dru_Gru: Trochę przesadzasz mimo wszystko, da się węża przyzwyczaić do kontaktu z człowiekiem i masa ludzi to robi. Wiadomo że nie będzie reagował na imię, ale branie na ręce czy nawet na szyję w przypadku np. pytona królewskiego to żaden problem.
@Aiseq PMB mimo "oswojenia" z tym, ze macam ją w terrarium i tak lubiała sobie strzelić w hak czy rękawice
BP to #!$%@?, a nie wąż ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc to sredni przykład, moja #zoska od 3lat chyba raz mnie drasnęła i to przypadkiem, bo w szczura nie trafiła.
Nie mniej, to nie jest stricte oswojenia, jak np. szczura