Wpis z mikrobloga

@revoolution: @darnokx: > Po zakończonej usłudze podłączenia indukcji do instalacji elektrycznej, otrzymujemy stosowny dokument, który jest respektowany nie tylko przez serwisy, ale również przez producenta. Protokół podłączenia płyty indukcyjnej poświadcza o zainstalowaniu urządzenia przez profesjonalnego elektryka. Aby móc uzupełnić dokument, należy posiadać świadectwo kwalifikacji – uprawnienia eksploatacyjne w zakresie montażu, które jest dowodem posiadania kompetencji w podłączaniu urządzeń elektrycznych.

Producenci indukcji zawsze wymagają pieczątki uprawnionego elektryka na karcie gwarancyjnej. Podejmując
  • Odpowiedz
@Zwierzak24: no nie wiem, ja mam płytę z wtyczką, którą po prostu wpinasz w gniazdo i śmiga. Z tego co na szybko wyczytałem to jakieś bzdury wymyślone chyba przez samych elektryków. Nie ma żadnego przepisu prawnego, jedynie uznaniowość gwarancji niektórych producentów, to tyle. Przepis prawny istnieje owszem, ale do gazu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@revoolution: jak masz wtyczkę to ok, jak masz goły przewód z żyłami to nie możesz sam podłączyć. Dodatkowo nie możesz zamontować na końcu tego przewodu wtyczki, należy to podłączyć na stałe. Jest to wymóg producenta i aby uznał gwarancje musi ktoś z uprawnieniami podłączyć.
  • Odpowiedz
@Zwierzak24: więc albo sobie podłączysz sam i będziesz mieć w dupie gwarancję, albo znajdziesz elektryka, któremu będzie się chciało marnować czas ( ͡° ͜ʖ ͡°) (z tego co czytałem chyba 2 producentów wymaga papierów)
  • Odpowiedz