Wpis z mikrobloga

@PabloJ: Podałeś za mało informacji. Jaki system preferujesz? Do czego potrzebny ci telefon? Miałeś kiedyś jakikolwiek iPhone/masz jakiś inny sprzęt od Apple? Używasz jakichś aplikacji spoza sklepu (w iPhonach nie zainstalujesz niczego spoza oficjalnego sklepu, więc możesz mieć problem jeżeli używasz jakichś niszowych aplikacji).

Sam jestem przyzwyczajony do Appla, uważam że są świetne pod względem wydajnosci, robią spoko zdjęcia, więc brałbym iPhone. Problemem może być to, co napisałem wyżej + 64
@cutecatboy miałem iPhone xr i byłem zadowolony. Generalnie do tej pory oprócz tego wyjątku smigalem na androidzie. Telefon mi jest potrzebny do jednej gry, a tak to do pracy, email, telefon etc. Przy iPhone 12 widziałem, że double SIM to esim jak to się sprawuje?
@PabloJ: na początku na ip12 miałem esim i mi nie działał imessage i facetime, bo się wbijał w system inny numer telefonu. Reszta działała bez problemu. Jeśli esim będziesz miał jako drugą kartę i nie potrzebujesz tych dwóch apek to nie powinno być problemu.
@PabloJ: XS Max używka rozumiem? Czy jakiś refurb? Ja bym brał 12, dwie generacje nowszy = więcej aktualizacji, dłuższe wsparcie, lepsze parametry, lepsze aparaty. 12 mają OLED już, więc nawet w ekranie nie ma różnicy. XS pewnie tańszy, to jedyna jego zaleta.