Wpis z mikrobloga

#komputery #laptopy #infromatyka #laptop #zakupy #cokupic

Ktoś poleci jakiś sprzęt z 14-16" ekranem FHD na co dzień (głównie Internet, YT, jakaś praca biurowa) dla #rozowypasek na najbliższych kilka lat?
Z wymagań:
- podświetlana klawiatura
- HDMI 2.0
- 16 GB RAM/ SSD 1TB

Fajnie jakby miał:
- Power Delivery przez USB-C
- czytnik linii papilarnych

Może być bez systemu operacyjnego.
Na razie zastanawiam się nad https://allegro.pl/oferta/hp-pavilion-15-fhd-ryzen-7-4700u-16gb-1tb-ssd-w10-10510786877 ale szukam alternatywy w zbliżonej cenie.
  • 25
@SweetDreams: Tysiak więcej za bazowy. Bo nie kłócę się ale 16 GB RAM i SSD 1TB do neta i Excela? No nie wiem, ludziom bardzo często wydaje się że potrzebują o wiele większej mocy niż stan faktyczny.
@SweetDreams: Rozumiem, ja z kolei je uwielbiam więc też patrzę z innej perspektywy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie jeśli nie potrzeba dodatkowego GPU to szukałbym HP Pro / EliteBook, Dell Vostro / Latitude, Lenovo ThinkBook / ThinkPad, Toshiba Tecra. To serie SOHO / biznesowe które są o wiele lepiej wykonane, prawie zawsze mają te czytniki linii czy też PD, łatwo je serwisować, dłuższa gwarancja on-site.
@L3gion: gubię się trochę w tych "seriach" niestety, zatrzymałem się na etapie Dell Latitude E5520 z 2011 roku jeśli chodzi o znajomość laptopów.
Używam jeszcze na co dzień Lenovo T490 i T14 i poza wytrzymałością uważam, ze to przestarzały sprzęt (°° w 2021 roku sprzedawać sprzęt z HDMI 1.4...
@SweetDreams: Czy przestarzały... Limitacją 1.4b jest dopiero 4K przy 60 Hz co nie jest jakoś tragiczne (zwłaszcza biorąc pod uwagę że źródło w rozdzielczości FHD skaluje się niemal idealnie na wyświetlacz 4K). No i przez USB C / Thunderbolt bez problemu wyciągasz sygnał DisplayPort który potem można sobie bez problemu konwertować do HDMI.
@L3gion: dla mnie niestety bardzo - wyświetlacz z 4K mam już od 2015 roku... i 6 lat później nadal używać FHD bo współczesny sprzęt jeszcze go nie obsługuje (°°
Z tą konwersją nie jest różowo - znaleźć działający i nie kosmicznie drogi konwerter to loteria
Z tą konwersją nie jest różowo - znaleźć działający i nie kosmicznie drogi konwerter to loteria


@SweetDreams: Hm? Te na USB C są śmiesznie tanie. Hub z HDMI 4K@60Hz wyszedł mnie jakąś stówkę.

6 lat później nadal używać FHD bo współczesny sprzęt jeszcze go nie obsługuje (°°


Cóż, standardem w monitorach dalej jest FHD z powoli rozwijającym się udziałem QHD. W