Wpis z mikrobloga

Ile byście uznali że musicie rocznie/miesięcznie zarabiać żeby czuć się swobodnie przeznaczyć 100k na samochód, np. jakies BMW typu 435i?

Albo może mam lepsze pytanie
Ile musielibyście co miesiąc moc odkładać / swobodnie wam mogło zostawać - tak miesiąc w miesiąc nabierając kupce obojętnie czy przed zakupem czy po zakupie - że powiedzielibyście "stać mnie". Nie wiem po wszystkich wydatkach 10k?
#pytanie #zarobki #pieniadze #samochody
  • 24
@huntforfur: nie no, nie patrzymy na ciułanie.
Tylko swobodne poczucie że jesteś w stanie kupić.
Ile by musiało miesięcznie zostawać?
U mnie 10k? Po wszystkim. Wtedy w 10miesiecy niby odkładam i tak dalej po zakupie kasa też wpada no i wtedy się mniej więcej czuje bezpiecznie, mogę powiedzieć "stać mnie".
Tylko to musiałby być leasing, bo reszta by szła w inwestycje
@patrick_baitman: ja bym nie wyłożył połowy. To tak jak mieć 100 i wyłożyć 50 - bez sensu. Wyłożył bym 10k.
Raczej patrzę nie na kapitał właśnie
Tylko na generowane co okres pieniądze, zarobki, wpływy.
Jakie to musiałyby być wpływy - 30k na miesiąc?
@interpenetrate: to zależy od auta. Można kupić nową Toyotę za 100k i tu zarobki roczne ~100k są ok ale kupno za 100k np uzywanego M5 to zarobki min x2.
Chociaz mi tam zawsze szkoda było kasy na drogie auta ale się trochę zacząłem nagradzać( ͡° ͜ʖ ͡°)
@interpenetrate: za 100k to nie kupisz 435i. Jak się coś w nim sypnie to wywalisz majątek. Jest różnica między autem klasy c np Focus który będzie tani w utrzymaniu a kilkuletnia bmke z trzy litrową benzyna w turbo. Do takiego auta dolicz dobre opony, paliwo. Na taką bmke bym się nie zdecydował a już na 3 letniego focusa tak choć wolałbym dołożyć do nówki i wziąć w leasing przy zarobkach >10k
@interpenetrate: zwykłe auto z segmentu C lub D marki nie premium czyli ford, hyundai, mazda, honda itp. Wersje usportowione są droższe w utrzymaniu oraz używki były mocno katowane. Zależałoby mi na bezawaryjności i chciałbym mieć auto na dłużej bo wiadomo jak wygląda rynek aut używanych :D a teraz sportowe auto będzie słabym zakupem z racji nowych przepisów. Ewentualnie jak chcesz coś sportowego to może Challenger 5.7 hemi. Na pewno coś co
@RadeqW: mordo Hyunda i mazda a do tego v8 hemi , zdecyduj się

Ogólnie i20 czy tam i30 ta wersja n od Hyundai są chwalone

To tak to bym chciał alfa Romeo Giulia
Czemu teraz sportowe auto jest słabym zakupem, jakie nowe przepisy te o prawie jazdy?
@interpenetrate: wiele musisz uwzględnić do kalkulacji pt. "czy mnie stać", m. in:
- czy masz już kredyt hipoteczny, a jeśli nie - czy planujesz wziąć
- czy Twoja praca jest stabilna. tzn. - gdybyś ją stracił to czy równie łatwo i szybko znajdziesz nową, za podobny hajs
- czy Twoje wydatki się nie zwiększą (może chcesz kupić jakieś sprzęty rtv / agd, jakieś wakacje, remont...)
- czy stać Cię na koszty