Wpis z mikrobloga

@TymRazemNieBedeBordo: bez światłowodu orange to #!$%@?. Szkoda właśnie, że nie ma nawet tych minimalnych 20 zapewnionych albo chociaż połowy czy 3/4. prędkości możliwej. Z drugiej strony jedyny dostawca, który tutaj pociągnie bez lejka internet. Sieć domków jednorodzinnych i #!$%@? nikt tutaj nie świadczy normalnych usług, dopiero po drugiej stronie ulicy jak są bloki jest normalny net ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krzywy_kanister: nie ja, panna, u której obecnie sobie siedzę :P. Ja mieszkam 3 bloki dalej i kurde UPC 300mb/s i bardzo rzadko spada poniżej 80%. Sąsiedzi mają orange światłowód i jak była awaria upc to sobie neta pożyczyłem i też ładnie zasuwał.
Na 80 nawet nie liczę, ale żeby chociaż te 20 stałe w porywach do 40.
Współczuję, XXI wiek, technologia idzie coraz bardziej do przodu, a w mieście wojewódzkim internet
@JBZDY: To nie zalezy od miejscowosci ale konkretnej lokalizacji, sprobuj ogarnac gdzie ida kable telefoniczne chociaz skor oto miasto wojewodzkie moze ida w kanalizacji, ciezko bedzie spojrzec.

W moim przypadku Orange pokazuje zasieg ale realnie swiatlowod jest 2-3 domy dalej, pod moim adresem nie ma zadnych slupow telefonicznych, prad idzie pod ziemia, infolinia wyslala montera z umowa, ten 5 minut sie rozejrzal, powiedzial, ze sie nie da i odjechal.
@JBZDY: pfu swiatlowd, zle napisalem, Neostrada. Na swiatlowod jest szansa w tym roku, w styczniu wkopala swiatlowod pod ziemia firma ktora uzyskala dotacje z funduszy unijnych ale nie mozna jeszcze zamawiac internetu, lokalna firma tez nagle wziela sie za swiatlowod po tym gdy pojawial sie konkurencja dla radiowki 10mbs tej lokalnej firmy, nagla zmiana po 10 latach.