Wpis z mikrobloga

  • 0
Chciałabym spróbować nauczyć się jeździć na #rolki lub #wrotki . Jest różnica w trudności nauki? Co lepiej sprawdza się po mieście? Albo może ktoś z #warszawa jeździ i mógłby ocenić.
Mam trochę uraz do rolek, za gówniaka rodzice mi kupili i tak mnie "uczyli" że minuty bez gleby nie miałam xD no i boję się wywalania XD jakieś ochraniacze polecacie?
  • 21
  • Odpowiedz
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: da się jeździć, biorąc pod uwagę zmianę nawierzchni jak np. Kostka. Zależy jak będziesz jeździć, ja np jeżdżę tylko po gładkim jak ścieżki rowerowe czy asfalt.
Małe kulka będą niewygodne na kostce, sam mam 80mm i na kostkę się nie nadają. Większe kółka to też wieksza prędkość i łatwiej jeździć po zmiennych podłożach bruk, ścieżka itd.
  • Odpowiedz
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem nie słuchaj głupot o tym, że wrotki to archaiczna konstrukcja.
Piszą tak ludzie co się na tym nie znają

Tutaj masz dziewczynę co wymiata na wrotkach na skateparku.
Link do Instagram

Na wrotkach masz stabilniej i łatwiej. Jednak nie osiągniesz aż takich prędkości jak na rolkach. Jednak bardzo prawdopodobne, że na rolkach nigdy aż tak nie będziesz szybko jeździć.

Osobiście też uważam, że dziewczyny na wrotkach wyglądają znacznie ciekawiej. Ale to
  • Odpowiedz
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: Na wrotkach wbrew pozorom wcale nie jest aż tak dużo łatwiej, bo masz mniejszą stabilność przód- tył. Jak chcesz #!$%@?ć, jeździć fitnesowo, albo śmigać przez miasto jak ninja bierz rolki. Jak kręcą Cię ewolucje w miejscu, tańczenie i podobne wygibasy możesz spróbować wrotek.

I rolki za gówniaka a teraz to gigantyczna przepaść jakościowa. Też miałem opory, ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.
  • Odpowiedz
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: imo lepsze rolki, ale może uważam tak, bo mam jakąś tam wprawę. Na wrotkach pierwszy raz byłem na wrotkarni na Bemowie. Niby to samo, ale pierwsza różnica to to, że wrotki są cholernie ciężkie w porównaniu z rolkami. Poza tym jakoś dziwnie tam działa ten hamulec, no i ciężej zrobić T-stopa, który jest już dla mnie naturalnym sposobem hamowania na rolkach.
Poza tym jakoś udało mi się jakoś je ogarnąć
  • Odpowiedz