Wpis z mikrobloga

Hej mirki, szybko i do rzeczy,
Babcia planuje sprzedaż połowy bliźniaka (posiada go +10lat). Byłem w kilku biurach nieruchomości, zrobiłem sobie małe rozeznanie w tym temacie. Czy macie może jakieś uwagi, rady dla mnie na co zwracać szczególną uwagę. Oczywiście dzisiaj większość biur ma ogłoszenie na wyłączność i to jest dla mnie zrozumiałe. Ale czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego jedni pobierają prowizje netto a inni brutto. Z tego co czytałem +5lat to nie ma podatku. Z góry dziękuję za każdy komentarz (ʘʘ)

#nieruchomosci #dom #sprzedam
  • 19
@siema_pl: prowizja biura nieruchomosci to zupelnei co innego niz podatek od sprzedaży nieruchomości.
Co do prowizji - część biur jest VATowcem, a część nie jest. Dlatego część weźmie 2-3% + vat, a inne 2-3% bez VAT.
A podatek od nieruchomości płacicie jeśli sprzedaliście nieruchomość przez pierwsze 5 lat - czyli on was nie dotyczy.
Podatek VAT, a podatek od dochodu/wzbogacenia się, to dwa różne podatki :)
@pocomilogin Mówisz to z doświadczenia, coś więcej na ten temat. Mam koleżankę co by mi cyknela kilka foto, jakiś dron etc. Mógłbym wystawić, tylko czy to wiarygodnie ze strony kupującego wygląda...?
@siema_pl czemu chcesz wystawiać przez pośredników? Sam szukam domu / działki i staram się ich ominąć jak się tylko da. Aż tak trudno jest napisać kilka zdań w Internecie i dodać zdjęcie że chcesz za to zapłacić 20k PLN?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pocomilogin: ja mam ogłoszenie działki inwestycyjnej przy trasie na otodom plus olx, Gumtree, morizon (wyświetla się na kilku portalach) oraz nieruchonosci-online plus baner na działce.. Zero odzewu a za to pośrednik mi już przyprowadził dwóch klientów i pewnie zamkniemy temat mimo, że powiedziałem, że prowizji nie płacę - teraz myślę, żeby coś rzucić. Klient w dodatku z innej części kraju.
Znowu mieszkanie sprzedałem tak jak piszesz po wrzuceniu ogłoszenia na otodom