Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Wszystkim,
jestem osobą 25 letnią, której zmarł tata, co skutkuje tym, że w jego miejsce wszedłem w spadek po dziadkach, z których żyje jeszcze babcia, jednak oprócz mnie jest jeszcze wuj i mam tu problem. Ten wykorzystuje swoją pozycję jako osoby starszej, oraz to że jest synem, a ja tylko wnukiem i powoli okrada mnie z przyszłego spadku. Nie pozwolił nawet na przeprowadzenie sprawy spadkowej po dziadku, mimo że minęły 5 lat od jego śmierci, grożąc że jeśli coś ruszę, to namówi babcię, żeby przepisać to co zostało "w puli" za dożywotnią opiekę. Babcia ma już blisko 90 lat i cierpi na demencję, niestety nie ma na to papierów i jest mocno uległa wujowi, przytakuje mu we wszystkich rozmowach, mimo że jak rozmawiam z nią sam na sam, to mówi zupełnie coś innego. Jej stanowisko jest takie, że mamy dziedziczyć po połowie, ale widzę że wuj zaczyna robić z siebie potrzebującego, tu samochód się zepsuł, tu trzeba zrobić remont w domu, piec wymienić itp, zawsze się coś znajdzie, mimo że posiada sporo pieniędzy w nieruchomościach, oraz podobno sam pracuje. Boję się, że namówi ją na sprzedaż mieszkania, w którym babcia obecnie mieszka i weźmie ją do siebie.
Chciałem zapytać, co mogę tu zrobić, żeby zabezpieczyć swoje interesy, czy ubezwłasnowolnienie częściowe babci ze względu na demencję i to, że w zasadzie wuj nią "steruje", ma zastosowanie? Co z kuratorem, bo jakby jeszcze do wuja trafiło prawo do zarządzania majątkiem, to już w ogóle wątpię, że cokolwiek mi po babci (i dziadku) zostanie.
Ktoś może coś poradzić? Rozmowy z nim nie mają sensu, bo nie traktuje mnie jako równego rozmówcę, to co on powie, to tak ma być.

#prawo #rodzina #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610815bd20af24000ca1b841
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Zainteresuj się bardziej babcią, bo widać, że teraz wujek ma większe gadane i się częściej koło niej kręci. W wolnej chwili zabierz babcię lub zaproś notariusza na spisanie testamentu, gdzie się uczciwie po połowie podzielicie. Tak jak babcia chciała.

Jak wszystko zawiedzie to chociaż wyrwij swoją część ze spadku dziadka skoro pijawka już działa aktywnie na swoją rzecz.