Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przejeżdżałem przez #boleslawiec i przez #jeleniagora - jesteście zakałą #dolnyslask

Bolesławiec - wieżowce mieszkalne typu PRL, 300 metrów dalej hałdy węgla i dymiące kominy - ludzie muszą mieć super latem w tych budynkach.
Jelenia Góra - jedna, wielka, rozwleczona DZIURA. Same tereny post-przemysłowe przeplatane w domami i blokami. Organizację ruchu wymyślił pacjent ze szpitala psychiatrycznego. Olbrzymie korki i te twarze myślą nie skalane na każdym kroku.
  • 18
@Sekularyzacja: Zawsze rozwala mnie porównywanie wszystkich dziur w Polsce do Podlasia a tak naprawdę najbardziej rozjeb** wioski są w mazowieckim, lubuskim i właśnie na dolnym Śląsku a trochę po Polsce podróżuje. Przeciętna Podlaska wioska dzięki pompowaniu kasy z UE to już prawie standard zachodni poza jakimiś wyjątkami. Oczywiście przekonania i wierzenia tubylców to już wschodni klimat( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sekularyzacja: Zawsze rozwala mnie porównywanie wszystkich dziur w Polsce do Podlasia a tak naprawdę najbardziej rozjeb** wioski są w mazowieckim, lubuskim i właśnie na dolnym Śląsku a trochę po Polsce podróżuje. Przeciętna Podlaska wioska dzięki pompowaniu kasy z UE to już prawie standard zachodni poza jakimiś wyjątkami. Oczywiście przekonania i wierzenia tubylców to już wschodni klimat( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sekularyzacja: przez dobry Bolesławiec przejezdzales ;p? Z tego co wiem to nigdzie nie ma hałd węgla w Bolesławcu prócz jednego miejsca - składu opałów ;p a kominy dymiące to też dziwne bo mamy lato i większość nie pali w piecach ;)
mnie szokują ludzie zachwycający się Wałbrzychem, Legnicą i Świdnicą. Lasy wokół miejscami piękne, inne niż widywałem w województwach w których bywałem, ale miasta dla mnie są bardzo słabe. Sypiący się tynk z budynków, grafitti, pełno pijaków i sebków.
Tak samo jak czasem są porównania "Wrocław czy Kraków". Osobiście Wrocław mnie zawiódł i z pewnością odstaje od Krakowa, choć pewnie dam mu jeszcze szansę, by mieć porównanie po więcej niż kilku dniach.
@foneswein: cóż, Kraków to historia, a mieszkańcy są dumni ze swoich kamienic. Wrocław to miasto, które chce się stać metropolią, ale nie może bo ma w stopie drzazgę. Właśnie te zasrane kamienice i konserwatorów zabytków :)
Nie wiem ja z Klodzka jestem piekne mam widoki z "falowca" rodzinna wpisz na Klodzko obczaicz- widze pare szczytow gor etc. do kurortu polanica zdr choddzilem kiedys na wagary z buta, do laswo bliziutko takze ten :
Cale wojewodzto to nie moj "maly kraj" o walbrzychu kolomnie maruddzili ale niby teraz odmieniony sam wykopek na tym tagu pisal. Takze smutno mi ze tak wspominasz dolnyslask ;(
PS aha i bardzo mnei smuci
@Sekularyzacja: mam jednak nadzieję, ze więcej osób będzie tak uważać jak Ty, bo ceny nieruchomości ciągle tu rosną i coraz więcej turystów też tutaj przyjeżdża, a gdyby tak to zatrzymać.. nie mam nic przeciwko ;) tereny są kapitalne, ale organizacja słaba.
@djhardfall: mieszkam na dolnym śląsku ;) w Głogowie (nie wiem do kogo odpisujesz), kompaktowe miasto, a nasze korki na moście są niczym w porównaniu do tego, czego doświadczyłem w Jeleniej Górze. Te dziwne zwroty, ostre zakręty, zawijasy i napieprzone świateł co kilka metrów.

Chcę się osobiście przenieść do Wrocławia, w sumie nie wiem jak tam będzie ;)

@Leniwiec1: może nie byłoby tak źle, gdyby nie ta organizacja ruchu w mieście.
@Sekularyzacja: teraz akurat jest objazd w samym centrum, bo remontują jakiś most i dlatego tak gorzej niż zwykle. Ogólnie to miasto jest słabo zorganizowane, a prezydent woli chwalić się tym, że ogrodził jakiś plac zabaw, zamiast wyremontować ulicę. Ostatnio remontowali jeden krótki reprezentacyjny odcinek około roku za kilkanaście milionów.

Niewazne, w każdym razie tereny są super i takich w kraju mamy mało, bardzo mało. Do tego blisko do Czech i Niemiec
@Sekularyzacja: kolego wypier... za przeproszeniem odrazu - wro (zarobki itd. jeszcze czechy smiechy zostaly masz blisko) jak tu zle tam sie rozwiniesz GŁOGÓWW POZDRAWIAM kto ma wiedziec ten wie , JA znam tu z kko (kłodzka) tych co wypieprzyli i wrocili narazie czerpaij garsciami wro to najlepszpe wyjscie na satrosc ja wybralem klodzko
Jelenia Góra - jedna, wielka, rozwleczona DZIURA. Same tereny post-przemysłowe przeplatane w domami i blokami. Organizację ruchu wymyślił pacjent ze szpitala psychiatrycznego. Olbrzymie korki i te twarze myślą nie skalane na każdym kroku


@Sekularyzacja:
O, Pan oświecony nam się znalazł. To przez takich jak Ty te korki, normalnie poza weekendem ich tyle nie ma. Za to w Głogowie główna atrakcja turystyczna to #!$%@? wielkie rondo podobno ( ͡° ͜ʖ