Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@tomek_27: możesz wrzucać cokolwiek. Jak gdzieś jechałem to robiłem listę rzeczy do załatwienia w pliku txt i wrzucałem - też działa. Książki legalne i nie też. Jedyne, co NIE zadziała (bez kombinowania) to zabezpieczona książka kupiona w Amazonie na innym koncie i przerzucona do twojego czytnika. To testowałem kupując używkę i próbując przerzucić jakieś książki. Ponieważ mało mnie interesowały to wylądowały w koszu.
  • Odpowiedz
@infamia: A dlaczego nie? Akurat nie mam chomika, ale wrzucałem rzeczy które kupiłem lub dostałem bezpośrednio od autora. Jak lubisz SF to polecam darmowe https://www.krancowo-postapokaliptycznaopowiescinternetowa.com/post/e-book.
Przykładowo wrzucałem przez Amazona "Rzeczpospolitą" Bartosiaka którą kupiłem przez sklep który go obsługuje - testowałem czy zamiana w Amazonie z epub na mobi działa. (Tak, zmienia się rozszerzenie z .epub na .jpg i wysyła bezpośrednio na Kindla)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@infamia: przecież w Polsce ściąganie książek jest legalne w 100% więc czemu niby ma ktoś coś blokować i z jakiej przyczyny? Płacisz opłatę reprograficzną, w jej ramach masz dozwolony użytek osobisty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nieszkodnik: po prostu piszesz kompletne bzdury, bez sprawdzenia stanu prawnego, bez zdozumienia jak działa dozwolony użytek - art23 ustawy "Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego." - absolutnie jasno z tego wynika że ściągać możesz DO WOLI. Mało tego - płacisz za to podatek - nazywany opłatą reprograficzną, która pokrywa właśnie koszty korzystania z utworów w dozwolonym użytku osobistym - podatek ten jest
  • Odpowiedz