Wpis z mikrobloga

Taka faza: chce przenieść wszystkie zdjęcia z GDrive (Google Photos) na Onedrive. Niby nic trudnego, ale... Onedrive robiąc backup zdjęć z tel już mi zrobił fajną strukturę folderów - rok/miesiąc.

Chciałbym to zrobić sprytnie, tak żeby zaimportowane zdjęcia z Google Photos znalazły się automatycznie w odpowiednich folderach. Mirki pomóżcie.

#microsoft #office365 #googledrive #onedrive #zdjecia #chmura
  • 2
@Peja: czemu chcesz przechodzić z najlepszej usługi do przechowywania zdjęć do najgorszej usługi do przechowywania zdjęć? GPhotos ma zajebiste AI, wyszukiwanie odpowiedniego zdjęcia jest bajeczne, do tego interfejs 100 razy lepszy od interfejsu SharePoint/OneDrive. OneDrive nadaje się do przechowywania danych, ale żeby robić tam sobie repozytorium zdjęć to niekoniecznie :)

@jakis_login: jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Mam Microsoft 365 to nie będę płacił jeszcze Googlowi. Druga sprawa, że nie lubię rozproszenia. Brak rozdzielenia plików ze zdjęciami na 2 apki dla mnie też na plus. Brzytwa Ockhama. Super, hiper AI jest mi niepotrzebne. Podstawowe funkcje jak: miejsca, oś czasu oraz możliwość tworzenia albumów mi wystarcza.