Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie do #seo speców. Odkryłem że na dość proste frazy przykładowo niech to będzie "perfumy z Hiszpanii" wystarczy wykupić domenę perfumy-z-hiszpanii.pl wstawić 3 posty i dać opis i stronka sama ląduje w top 10 . Natomiast stronka tematyczna o perfumach średnio wypozycjonowana gdy się doda artykuł o perfumy z hiszpania - artykuł nie pojawia się ani w top 10 ani 30... I teraz pytanie czy można zrobić taki myk że wykupie domenę i podłącze ja pod podstronę o perfumach z Hiszpanii. Czy efekt będzie taki sam ? ;) #pozycjonowanie wsumie domeny po 9 zł więc może to warte zachodu
  • 18
U mnie w niszowej branży to działa. Słowo kluczowe + moje miasto i jestem nr 1. Druga ważna domena (ważniejsza od pierwszej) nie ma za wiele wspólnego z nazwą, jest bardziej zadbana, linkowana, wiele artykułów itp. Na tą samą frazę jestem nr 5. Obie domeny zarejestrowane w maju br. Póki co, obie domeny są względem siebie trochę konkurencyjne, ale nie mam póki co pomysłu to co z tym zrobić :)
@karol1213: Podam jeszcze więcej szczegółów - słowo kluczowe to Packshot Wrocław. Packshot to fotografia produktowa na białym tle - takie zdjęcie jak np. w klepach internetowych czy allegro. Domena z kluczami w url to packshot-wroclaw.pl, domena, która powinna być nr i na której mi zależy to mixshot.pl, a domena która została zarejestrowana kilka min temu to packshot.wroclaw.pl - specjalnie nie będzie mieć https. Wrzucimy kilka linków do sieci
@lampart-marcin: patrząc na te dwie pierwsze domeny to jednak mixshot to tak słabo w tytule/nagłówkach stoi z frazą Packshot, za to domena z miastem ma w tytule, nagłówkach, treści jednak więcej tego słowa kluczowego, więc nie można tego tylko na nazwę domeny zrzucić.

Żeby eksperyment miał sens to na tej nowej domenie powinieneś tak jak na mixshot zrobić Fotografie Produktową, jako główne słowo kluczowe, bo tak eksperyment bezsensu moim zdaniem.

Na
@matixrr: Dzięki za uwagi :)
Mixshot to koncentracja na fotografię produktową, dlatego słabo tam z nasyceniem "packshot"
Na nowej domenie słowa kluczowe będą raczej na "packshot", chociaż nie da się pominąć "fotografia produktowa", bo to kategoria nadrzędna
w tydzień postawiona strona jest na 8 pozycji. mamy mniej linków niż 10 i strona jest bez obrazków, altów itp. Praktycznie sam szablon i trochę własnej treści. Treść nasyconej słowami kluczowymi. Całkiem zadowalający wynik ;) Moja najważniejsza strona trafiła do top 10 po miesiącu, ale nie miała słów kluczy w tytule ( ͡° ͜ʖ ͡°)