Wpis z mikrobloga

Dobra bez zbędnego pisania. Ile jestem w stanie zarobić i odłożyć pracując na produkcji/obsłudze maszyn itp. Jestem młody lv23, niemiecki ogarniam bardzo dobrze, w Pl przepracowałem ostatnie 2,5 roku na produkcji. Własny samochód na dojazd mam, 20k pln odłożone i motywację. Nie piję alko nie palę, pewnie chodziłbym na siłkę tylko i jakieś objazdówki samochodem/pociągiem sobie robił. Interesuje mnie okres około 4 miesięcy. Kraje, które biorę pod uwagę to Austria, Niemcy i Szwajcaria. W Niemczech celowałbym w jakieś średnie miasteczka na bawarii, w Austri okoliczne miasta pod Wiedniem ewentualnie Graz, w Szwajcarii kanton St. Gallen. Liczę na odpowiedzi od osób, które faktycznie mieszkają w jednym z wymienionych krajów i faktycznie się orientują jak sytuacja tam wygląda. Joł

#szwajcaria #niemcy #austria #pracbaza #emigracja
  • 6
@j00rzbombasu:
Bardzo rzeczowy wpis!
dobrą opcją byłoby chyba mieszkanie w średnim miasteczku albo wręcz na wsi, a zarabianie w nieodległym mieście. Tym bardziej, że masz auto.

Jeśli niemiecki bardzo dobrze ogarniasz, to proponuję poszukać czegoś dookoła Norymbergi, ale nie dlatego, że mam porównanie z innymi regionami i Nbg super wypada, tylko dlatego, że wiem z doświadczenia, że w Norymberdze jest możliwe to, w co celujesz. Jest możliwe, że tak samo znajdziesz