Wpis z mikrobloga

Na mojej wiosce często występują awarie prądu. W związku z tym postanowiłem zdecydować się na zasilacz #ups.
No i teraz, jaki sprzęt do ok 500/600 zł?
Zasilacz w kompie to Silentium 650w gold, nie wiem jaki pobór. Zakładam że w stresie to może z 500w z monitorem. Trochę poczytałem i wiem tylko, że nie chce nic od Green Cell. Zależy mi wyłączenie na 2/3 minutach żeby ew. zapisać pliki i wyłączyć komputer.
#pc #pcmasterrace
  • 7
@smokusmok: od kilku dni mam taki APC BX1400U-GR - jak masz jakieś pytania to dawaj :)

U mnie zasilacz to 530W, ale z reguły nie przekraczałem poboru powyżej 300W. Przy zwykłej pracy biurowej 1 monitor + komp pobiera mi w granicach 70-120W.

W trakcie normalnej pracy ups jest bezgłośny, bardzo cicho buczy ale dopiero jak się przyłoży do niego ucho z odległości 1-2 cm. Pod bardzo małym obciążeniem na zasilaniu bateryjnym
@Lamv
Chłop w mediaexpert (nie mieli prawie nic na stanie) powiedział mi dzisiaj, że muszę wybrać UPSa z mocą skuteczną nieco większą niż 650W (bo taki mam zasilacz). To prawda? Bo jeżeli tak, to ten model, który podałeś wydaje się fajny ale w wersji 900W to już prawie 1000 zł, a nie mogę sobie na tyle pozwolić.
No i mam jeszcze takie pytanie. Bo o ile nie mogę podłączyć listwy do UPSa,
@smokusmok: co do mocy to zgadza się - gdy będziesz miał większy pobór niż moc wyjściowa upsa to on się po prostu wyłączy i nic nie podtrzyma.
Co do podłączenia to w instrukcji zalecają upsa podłączać bezpośrednio pod gniazdko - ale podpięcie pod dobry przedłużacz nie wydaje mi się wielkim problemem.
@Lamv
Ok, dzięki. A jak to wygląda z wyłączaniem/włączeniem upsa? O co chodzi. Mianowicie mam taki problem, że komp odpala się czasami (tak 1 na 3 przypadki) z automatu jak tylko włączę listwe. Przerobiłem już chyba wszystkie możliwości, i nie wiem z czego to wynika. Nie jest to wielki problem bo po prostu wyłączam listwę i tyle. W związku z tym zastanawiam się czy takie dosyć czeste włączanie i wyłączanie upsa może
@smokusmok: ups jest cały czas włączony - gdy znika zasilanie on podtrzymuj kompa. Gdy ups się wyładuje i później wróci zasilanie w sieci to ups się włączy i możliwe, że twój komp także jeśli tak reaguje na wznowienie zasilania.
W trakcie normalnej pracy ups jest bezgłośny, bardzo cicho buczy ale dopiero jak się przyłoży do niego ucho z odległości 1-2 cm.


@Lamv: @smokusmok: Chyba że kupi się taniego UPSa dedykowanego do pieców/pomp centralnego ogrzewania. Brat takiego kupił nowego chińskiego za 200zł, 300Wat mocy ciągłej, pełen sinus na wyjściu. Co 15 minut włącza się w nim wentylator (chyba typowo serwerowy, bo głośny jak cholera) na pełne obroty i kolejne 15