Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Fachmann: w skrócie, squawk to czterocyfrowy kod przydzielany przez kontrolera i wprowadzany przez pilota do transpondera statku powietrznego, dzięki czemu możliwa jest jego identyfikacja na radarze. Callsign to znak wywoławczy używany w komunikacji radiowej, np. numer rejsu, znaki rejestracyjne statku powietrznego albo inne specjalne.
O szczegółach musiałby się wypowiedzieć jakiś lotnik, bo ja jestem tylko skromnym miłośnikiem awiacji (ʘʘ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Fachmann: @czypiendziesiat: Dodam, że squawk jeśli jest przydzielany to z puli przez Flight Data. Kontroler (lub informator FIS) go tylko przekazuje. Taki kod jest kodem dyskretnym, tj. indywidualnym dla danego statku powietrznego na dany lot lub jego część. Kody mogą być też niedyskretne, tj. jeśli nie zostanie przydzielony inny to np. (w Polsce) 7000 dla lotów VFR czy 2000 dla lotów IFR. Niedyskretny kod to też np. 7500, 7600 i
@Zlpnc a zdajesz sobie sprawę, że odpowiadałem na inne komentarze niż te co tu zostały?
Gość mnie tak strollował, że zanim zdążyłem odpisać, miał juz wklejony w edycję inny komentarz.
Przysięgam (choć pewnie nie uwierzysz), że sam jestem w szoku jakie komentarze tutaj zostały, bo odpisywałem na co innego.
@xtedek moja odpowiedź jest w komentarzu wyżej. Niestety nie da się pokazać komentarzy trolla sprzed edycji. Zrobił ze mnie idiotę, bo wygląda to teraz jakbym nie wychwycił ironii, podczas gdy z komentarza na komentarz po prostu prowokował (na co się dawałem). Sam nie wiem jak to zrobił, bo edycje po odpowiedzi są blokowane, jedyne rozwiązanie jest takie, że pisał od razu dwa komentarze i chwilę po publikacji robił edycję i wklejał te